Jump to content



HD69xx επιδοσεις και εντυπωσεις.


zpaf

Recommended Posts

Eβγαλα ενα συμπερασμα σημερα, αν και κουφο οσο overclock και να κανω στις 580gtx το SURROUND παιζει χειροτερα απο οτι στα default ρολογια!

Σαν να τρακτεριζει ενα πραγμα, γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Εξαρταται αν εισαι "καμμενος" θα αναβαθμισεις και τωρα και το καλοκαιρι!

Απο hardware μια χαρα τα παμε, games δεν υπαρχουν δυστυχως...:getlost:

Το αυτό που λέει ο csaris.Το θέμα είναι ότι εγώ δε μιλάω για τόσο μακροπρόθεσμα αλλά για κανά-δυό μήνες.Αν είναι και μπορείς και θέλεις να περιμένεις το καλοκαιράκι,τότε εννοείτε πως περιμένεις!:p

απλα βλεπω οτι δεν εχουν και τις τρελες διαφορες σε σχεση με την 5870 που να δικαιολογουν τα εξτρα χρηματα που θα πρεπει να δωσω πουλωντας την 5870 αλλα και αγοραζοντας αλλο μπλοκ! εξαλλου δεν θελω να μπλεξω με sli kai cf μα και ουτε θα αλλαξω αναλυση απο τα 1920 που ειμαι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα ενα συμπερασμα σημερα, αν και κουφο οσο overclock και να κανω στις 580gtx το SURROUND παιζει χειροτερα απο οτι στα default ρολογια!

Σαν να τρακτεριζει ενα πραγμα, γιατι ?

συναρτηση τροφοδοτικου/θερμοτητας/ampere..?? οι πολλαπλες οθονες, κανουν τις καρτες να λειτουργουν "αλλιως", και ισως το υπερκλοκαρισμα τις βγαζει εκτος γηπεδου σε μερικες φασεις, και τρωει κιτρινες καρτες...:hmm:

μια αποψη μου, χρησιμοποιησε και αλλο προγραμμα για κλοκαρισμα, οσο παει με στοκ βολτ, και δες οτι δεν κανει το ιδιο...αν θυμαμαι το nvidia control panel καποτε ειχε ενσωματωμενο για OC, κανε μονο απο εκει οσο παει, κλεισε οτι αλλο προγραμμα, και δες οτι δεν θα τρακτεριζει...:T:

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα ενα συμπερασμα σημερα, αν και κουφο οσο overclock και να κανω στις 580gtx το SURROUND παιζει χειροτερα απο οτι στα default ρολογια!

Σαν να τρακτεριζει ενα πραγμα, γιατι ?

Λίγο παράξενο αυτό!!!Δοκίμασες να παίξεις με τα ρολόγια ένα ένα?Για δοκίμασε μέπως στο κάνουν αυτό κάτι από αυτά(shaders-mem)!

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα ενα συμπερασμα σημερα, αν και κουφο οσο overclock και να κανω στις 580gtx το SURROUND παιζει χειροτερα απο οτι στα default ρολογια!

Σαν να τρακτεριζει ενα πραγμα, γιατι ?

τσέκαρε 2-3λεπτά για artifacts με το OCCT GPU ;) (έχοντας απενεργοποιήσει τον κόφτη όμως)

Link to comment
Share on other sites

AMD RADEON HD 6950 Crossfire Review + Benchmarks: GTX 580 Killer?

3dmark11 απο youtube P6034 gtx580

3dmark11 απο youtube P7906 hd6950cf

3dmark11 απο zpaf P8945 hd6950cf

@borg πως τα βλεπεις τα πραματα ;

η 6950 cf είναι καλή αγορά αλλά οχι επένδυση

η 580 το αντίθετο

το 6950 έχει ακόμα να δώσει και να διορθώσει σε αρκετά

η 580 έχει να δώσει σε λίγα παιχνίδια αλλά σε αυτά θα δώσει πολύ

κανε λίγο υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Στα pc τίποτα δεν θεωρώ επένδυση! Το μόνο πράγμα που δεν χάνει την αξία του είναι ο SSD ΙΝΤΕΛ! Ολα τα άλλα μόλις βγει το νέο έχουν μπει στο τεχνολογικό μουσείο.

Οσο Borg για την 580gtx θα σου απαντήσω οταν την δω να τρέχει το crysis 2 (ελπιζω να μην ειμαστε στο ιδιο εργο θεατες οπου 2χ8800 gtx παλευανε τα 40 fps στα 1024χ768)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πέρασα drivers 10.11 και μπορώ χωρίς κανένα πρόβλημα να πω ότι είναι ότι καλύτερο μέχρι στιγμής για benching cf.Και έτρεξα και Lost Planet dx11.

Αρχικά ορίστε ένα

vantage

win73dmarkvantage5870x2.jpg

και

Lost Planet 2 dx11 testA

lp2dx11a5870x210501300.jpg

&

Lost Planet 2 dx11 testB

lp2dx11b5870x210501300.jpg

Πάντως τραβάνε ακόμα οι καρτούλες!!!Αλλά 69x0 και πάλι 69x0!Το θέμα είναι αν αξίζει ή όχι!!!Κάποιοι λένε ναι και κάποιοι λένε όχι!!!Εδώ τα αποτελέσματα.Συγκρίνετε και...αποφασίστε!

Υ.Γ. Έρχεται και extreme vantage σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Οσο Borg για την 580gtx θα σου απαντήσω οταν την δω να τρέχει το crysis 2

Αυτό είναι κάτι που με ανησυχεί πλέον με την 6970 σε σχέση με υην 570...εννοώ το crysis 2.Ελπίζω άμα τελικά καταλήξω σε 6970 και είναι τελικά καλύτερη με νέους drivers πό την 570,να μην το μετανιώσω λόγω crysis 2!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι που με ανησυχεί πλέον με την 6970 σε σχέση με υην 570...εννοώ το crysis 2.Ελπίζω άμα τελικά καταλήξω σε 6970 και είναι τελικά καλύτερη με νέους drivers πό την 570,να μην το μετανιώσω λόγω crysis 2!

Εγω ανησυχω περισσοτερο για το αν θα ειναι καλο game παρα για το αν θα το παιζει το συστημα μου... Γιατι οπως το βλεπω παμε απλα για το νεο benchοπαιχνιδο της crytec και τπτ περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι που με ανησυχεί πλέον με την 6970 σε σχέση με υην 570...εννοώ το crysis 2.Ελπίζω άμα τελικά καταλήξω σε 6970 και είναι τελικά καλύτερη με νέους drivers πό την 570,να μην το μετανιώσω λόγω crysis 2!

Mε μια καρτα crysis 2 δεν προκειται να παιξεις στα max. Ειναι παραλογο κατι τετοιο.

Η ΑΤΙ χανει στο heavy tessellation απο το fermi!

Σε normal tessellation ιδιας δυναμικης ειναι οι καρτες γιατι το Cayman ειναι υπεραρκετό να υπολογίσει ολη αυτη την γεωμετρία....Το crysis 2 θα εχει 3ης σκαλες tessellation! Eγω ομολογώ οτι εαν δεν εχω τα frames που θελω θα το φαω πρώτο πρώτο!... και με normal, moderate βολεύομαι!

Ανάλυση κάτω από 1920χ1080+χ2ΑΑ+χ16ΑF δεν πέφτω και ούτε με δηλώσεις και στο high καλά δείχνει !

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανησυχω περισσοτερο για το αν θα ειναι καλο game παρα για το αν θα το παιζει το συστημα μου... Γιατι οπως το βλεπω παμε απλα για το νεο benchοπαιχνιδο της crytec και τπτ περισσοτερο...

Πάνω σε αυτο πάνε να πουλήσουν πολλές γενιές καρτών. Να εισαι σίγουρος γι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτο πάνε να πουλήσουν πολλές γενιές καρτών. Να εισαι σίγουρος γι αυτό!

Παντως το ομολογω, πρωτα θα δοκιμασω την καινουρια μου καρτα οταν βγει το game και μετα θα δω το παιχνιδι...:p

Link to comment
Share on other sites

Στα pc τίποτα δεν θεωρώ επένδυση! Το μόνο πράγμα που δεν χάνει την αξία του είναι ο SSD ΙΝΤΕΛ! Ολα τα άλλα μόλις βγει το νέο έχουν μπει στο τεχνολογικό μουσείο.

Οσο Borg για την 580gtx θα σου απαντήσω οταν την δω να τρέχει το crysis 2 (ελπιζω να μην ειμαστε στο ιδιο εργο θεατες οπου 2χ8800 gtx παλευανε τα 40 fps στα 1024χ768)

μιλάω πάντα συγκριτικά τις κάρτες μεταξύ τους και όχι επένδυση ετών

σίγουρα θα υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο crysis 2 από όταν είχε βγει το 1

Link to comment
Share on other sites

μιλάω πάντα συγκριτικά τις κάρτες μεταξύ τους και όχι επένδυση ετών

σίγουρα θα υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο crysis 2 από όταν είχε βγει το 1

Mα σιγουρα με το hardware που εχουμε ενα DX9 maxαρισμενο το εχουμε για πλακα...

Απλα εγω μιλαω για ολα τερμα (DX11 max details) ! με τα παντα ολα που λεμε, αυτο ειναι που φοβαμαι!

Link to comment
Share on other sites

Venom7 είσαι με 1920x1080+x4MSAA στο Lost Planet 2 και DX11 στο ON ?

Benchmark Results: Lost Planet 2 (DX11) : Radeon HD 6970 And 6950 Review: Is Cayman A Gator Or A Crock?

Sapphire Radeon HD 6970 2GB Video Card - Benchmarks Lost Planet 2 :: TweakTown USA Edition

Καλα ρε σεις ψαχνομαι απο χθες με το LP 2 και κανεις δεν μου ειπε οτι το παιχνιδι υπαρχει για να πουλαει η nvidia καρτες ; :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.