Jump to content



μετατροπεας απο 2χ92mm σε 2χ120mm fan!


redbighunter

Recommended Posts

επειδη στο εμπορια δεν υπαρχει ουτε για πλακα, θελω να φτιαξω εναν μετατροπεα στυλ http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=36_172&products_id=22522 αλλα για 2χ92mm σε 2χ120mm! το θελω για ενα mini project που θελω να φτιαξω! αν μπορει κανεις να βοηθησει καλα θα ηταν! προσπαθω να το φτιαξω λιγο μεσω sketchup αλλα δεν το κατεχω το προγραμμα γμτ!

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο το εχω και δεν κανει γιατι ναι μεν σου δινει 2χ120mm κολλητα οπως το θελω αλλα απο κατω δημιουργει πολυ μεγαλο κενο (5.5cm) αναμεσα στα 2χ92mm! φαντασου οτι θελω να κουμπωθουν σε 2χ92mm ψυγειο! το δευτερο που ποσταρες δεν ειναι καν ανταπτορας! ειναι radgrill και μαλιστα ειναι για 2χ140mm!

θελω κατι τετοιο: http://img9.imageshack.us/img9/4613/adapterv.png

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ. Αυτό ήθελα να βάλω. Το ξέρω οτι δεν είναι αντάπτορας αλλά μία πρόχειρη λύση στερέωσης 2 από τους πλαστικούς μετατροπείς 92 σε 120. Πάντως οι αναλογίες που έχεις στο σκίτσο σου μου φαίνονται οτι δεν ταιριάζουν. Το πάχος (1 εκ) θα είναι δυσανάλογα μικρό με την μετατροπή που θέλεις (92 σε 120 = σχεδόν 3 εκατοστά)

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ. Αυτό ήθελα να βάλω. Το ξέρω οτι δεν είναι αντάπτορας αλλά μία πρόχειρη λύση στερέωσης 2 από τους πλαστικούς μετατροπείς 92 σε 120. Πάντως οι αναλογίες που έχεις στο σκίτσο σου μου φαίνονται οτι δεν ταιριάζουν. Το πάχος (1 εκ) θα είναι δυσανάλογα μικρό με την μετατροπή που θέλεις (92 σε 120 = σχεδόν 3 εκατοστά)

το παχος 1-1.5cm φτανει για την μετατροπη (οριακα) που θελω! το θεμα μου ομως ειναι οτι δεν ξερω πως να το φτιαξω και απο τι υλικο! θα παρω χαρτονι χονδρο και θα κατσω να το φτιαξω, να δω προχειρα τι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.