Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Οι ανώτατοι δικαστές επισημαίνουν ότι oι αποδοχές των ένστολων πρέπει «να είναι επαρκείς για αξιοπρεπή διαβίωση και ανάλογες της σημασίας της αποστολής τους για το κράτος».

Κάποιοι μου φαίνεται ότι είναι περισσότερο πολίτες από κάποιους άλλους
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν συνηθίζει να δρα εν βρασμώ ψυχής έχει εκπαιδευτεί (ή μορφωθεί) καταλλήλως. Από αυτούς λοιπόν, θεωρώ λογικό επακόλουθο να ψηφίζουν λιγότερο με βάση τα άκρα. Οπότε ναι, θα περίμενα να ψηφίζουν περισσότερο "κεντρικά" παρά να ξαναρίχνουν (τονίζω το "ξανά") την συγκατάθεση τους σε ένα τόσο ακραίο κόμμα.

Εκπαιδευτεί ναι, στο μορφωθεί γελάμε.. Και ένα σκυλί εκπαιδευται με ρευμα σε μια μπριζόλα να μην τρώει από ξένους, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα επιτεθεί σε κάποιον όταν πάρει το ΟΚ από το αφεντικό του. Το ότι εκπαιδευτηκαν να μην βαράνε ανθρώπους πριν τους το πει ο διμοιτήτης τους δεν σημαίνει ότι οι περισσότεροι δεν ψηφίζουν ΧΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μου φαίνεται ότι είναι περισσότερο πολίτες από κάποιους άλλους

Και ναι και όχι... Αν θες λεπτομέρειες μέσω πμ. Προεκλογικά δηλώθηκε (δεν θυμάμαι ποιός) πως ότι κερδίσουν οι ένστολοι από το ΣΤΕ, θα παρθεί πίσω με ισοδύναμα μέτρα. Η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις όμως είναι και άνθρωποι και πάλι ως εκπαιδευμένοι πάντα θα υπάρχει και κάποια εξαίρεση - εξαιρέσεις για κοίτα λίγο τριγύρω σου ? αθλητές δεν εχουν παίξει μπουνίδια ενω πρεσβευουν καλη θεληση αθλητισμο κλπ ? Δάσκαλοι δεν έχουν κατηγορηθεί για ατοπήματα - συμπεριφορα ? Ιερείς ? Δικαστικοι ? Η Χρυση αυγη έτυχε γεμιζει καποια τρύπα ας φρόντιζαν ( κυβερνών κομμα αντιπολίτευση ) να τους κόβαν την φόρα απο την αρχή να μην φτάναμε εδω .

Με την οπτική των εξαιρέσεων, δεν γίνεται δουλειά. Εμένα με ενδιαφέρει ο γενικός κανόνας.

Την ΧΑ να την δεχτώ την πρώτη (άντε την δεύτερη) φορά. Όταν βλέπω και γίνεται κατά συρροή, τότε δεν είναι (μόνο) θέμα κυβέρνησης αλλά και προθυμίας/επιλογής των ανθρώπων. Επειδή έτσι νομίζουν ότι θα πάρουν το αίμα τους πίσω.

Επί του θέματος, φαντάζομαι κλασικό διάλογο στα αποδυτήρια ματατζήδων:

- Τι θα ψηφίσεις ρε?

- Χρυσή αυγή θα ψηφίσω να σφίξουν οι κ0λοι

- Έτσι ρε, καλά τα λες. Κι εγώ αυτό θα κάνω

Εκπαιδευτεί ναι, στο μορφωθεί γελάμε.. Και ένα σκυλί εκπαιδευται με ρευμα σε μια μπριζόλα να μην τρώει από ξένους, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα επιτεθεί σε κάποιον όταν πάρει το ΟΚ από το αφεντικό του. Το ότι εκπαιδευτηκαν να μην βαράνε ανθρώπους πριν τους το πει ο διμοιτήτης τους δεν σημαίνει ότι οι περισσότεροι δεν ψηφίζουν ΧΑ.

tumblr_m96qikFvMa1qlydob.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ναι και όχι... Αν θες λεπτομέρειες μέσω πμ. Προεκλογικά δηλώθηκε (δεν θυμάμαι ποιός) πως ότι κερδίσουν οι ένστολοι από το ΣΤΕ, θα παρθεί πίσω με ισοδύναμα μέτρα. Η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.

Με ενόχλησε πολύ το σκεπτικό των δικαστών. Είναι κατάφωρη παράβαση του 4ου άρθρου του Συντάγματος.

Link to comment
Share on other sites

Με την οπτική των εξαιρέσεων, δεν γίνεται δουλειά. Εμένα με ενδιαφέρει ο γενικός κανόνας.

Την ΧΑ να την δεχτώ την πρώτη (άντε την δεύτερη) φορά. Όταν βλέπω και γίνεται κατά συρροή, τότε δεν είναι (μόνο) θέμα κυβέρνησης αλλά και προθυμίας/επιλογής των ανθρώπων. Επειδή έτσι νομίζουν ότι θα πάρουν το αίμα τους πίσω.

Επί του θέματος, φαντάζομαι κλασικό διάλογο στα αποδυτήρια ματατζήδων:

- Τι θα ψηφίσεις ρε?

- Χρυσή αυγή θα ψηφίσω να σφίξουν οι κ0λοι

- Έτσι ρε, καλά τα λες. Κι εγώ αυτό θα κάνω

Dude sorry αλλά στο παράδειγμα των εξαιρέσεων εννοούσα για τα της αδικαιολόγητης χρήσης βίας υπερβολή -καθήκοντος όχι το θέμα της ψηφοφορίας . ( καπου με μπέρδεψε και ο μύραλις που εκανε quote το post μου σε άλλο θρεντ . παλι καλα δεν το πήγε στο wow forums και να περιμένει να του απαντησω απο κει :p )

Τα πραγματα ειναι απλα . Αριστερά δεν ψηφίζουν κατα το πλείστον . Οι λόγοι ειναι απλοι δεν νομιζω πως πρεπει να γραψω καποιο σεντόνι για να καταλάβετε . Οποιος εχει απορίες μπορει πχ να χτυπησει ενα γουγλαρισμα για την περιπτωση πχ του φαρμακονησιου και να αρχισει να διαβαζει αριστερα αρθρα και κομεντς απο κατω . Απο την νδ εφυγαν αρκετοι γιατι τους πετσοκοψαν το μισθολογικο τι μένει ? ΑνΕλλ και ΧΑ .

Ειχα πεί πριν μερικά χρόνια εδω ( 2-3 ) πως λογω της ? σκόπιμης ? αδιαφορίας τους κρατικού μηχανισμου σε σημαντικά προβλήματα ( λαθρομεταναστευση εγκληματικοτητα κυριως ) θα δωσουν δύναμη στην χα που θα τρίβουμε τα μάτια μας .

Να μαστε λοιπόν . 3το κομα με τους μισους βουλευτες μεσα . κομμένη $ επιχορήγηση και γενικότερο πόλεμο . ( για σκεψου τωρα που θα μπορουσε να ηταν σε ιδανικες συνθηκες. )

Link to comment
Share on other sites

Dude sorry αλλά στο παράδειγμα των εξαιρέσεων εννοούσα για τα της αδικαιολόγητης χρήσης βίας υπερβολή -καθήκοντος όχι το θέμα της ψηφοφορίας .

Το κατάλαβα και απάντησα. Επίσης επιχειρηματολόγησα το σχόλιο μου στο #14956 με την παράγραφο στο #14959

Απο την νδ εφυγαν αρκετοι γιατι τους πετσοκοψαν το μισθολογικο τι μένει ? ΑνΕλλ και ΧΑ .

Να χαρώ εγώ μεθοδολογία επιλογής πολιτικής γραμμής.

Ψηφοθηρικές/πελατειακές μεθόδους στο φουλ (λες και με σκατά οικονομία, θα βρεθούν λεφτά από το πουθενά).

Με τέτοια φαινόμενα, καθόλου τυχαίο που πολιτικοί με μη ρεαλιστικές υποσχέσεις κάνουν πάρτυ (με ούζα).

Με λίγα λόγια χρυσή αυγή για να μας βάλει όλους στο στρατό για να μειωθεί η ανεργία? Όχι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να χαρεις - να μην χαρείς δεν ξέρω ,, εγω προσωπικά καπως έτσι το ερμηνεύω απο αυτα που βλεπω διαβάζω .

πολλές πιθανές απαντήσεις, αλλά δε θέλω να οξύνω τα πνεύματα :innocent:

Kαι υπόψιν = ιδανικές συνθήκες δεν ενοοω να τους προμοτάρουν -σιγοντάρουν η να τους στρώνουν ροδοπέταλα . Το φρένο μπήκε οταν μαχαιρώθηκε ο ραπερ συνδικαλιστής και ξεκινήσαν οι μαζικές διώξεις .

Link to comment
Share on other sites

Η ΧΑ ήρθε για να σβήσει τελείως όποιον πατριωτισμό έιχε μείνει σε αυτή τη χώρα.

Ο διαβασμένος Νεο-Έλληνας είτε θα ασπαστεί το πομπόδες μπλα μπλα της, και μέσω της "αγανάκτησης" θα την σιγοντάρει, ή βασισμένος στην περιβόητη 7ετία μέσω του "ιερού" πολυτεχνείου θα αρνείται καθετί Ελληνικό, και καθετι έχει να κάνει με στρατιωτικό σύστημα επειδή η Ελληνικότητα και η αρβύλα θα είναι πια χαρακτηριστικό της ΧΑ και μόνο.

Αποτέλεσμα; Θα φανεί κάπου έξω στους δρόμους σε λίγα χρόνια, όταν ο μπαμπάς που έχει ακόμα μνήμες απο τα χρώματα της σημαίας δεν θα έχει να δώσει λεφτά για καφέ στον γιο του που επίσης δεν έμαθε τίποτα για αυτά τα χρώματα στο facebook και στο twitter.

Eκτός αν, οι κυβερνήσεις δώσουν παιδεία και κοινωνική ασφάλεια στους πολίτες. Καλό;

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι θυμαμαι ηταν οργανωμενος στην ανταρσυα και στο συνδικάτο μετάλλων Πειραιά

Οργανωμένος = βγαίνω για καφέ με άτομα που ψηφίζουν ανταρσυα επειδή δεν υπάρχουν άλλοι διαθέσιμοι στην περιοχή μου να πω μια μλκια σαν άνθρωπος?

Link to comment
Share on other sites

Oχι ηταν μέλος . πάρτο οπως σε βολευει λοιπον . Για τον δολοφόνο του τον ρουπακιά ο οποίος ''δεν είχε εγγραφεί ποτέ επίσημα ως μέλος της Χ.Α '' να υποθέσω μένει στην μνημη σου ως ανεξάρτητος που βγηκε με μερικους χα.γιτες μερικες φορες να παιξουν μπιλιάρδο ?

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Quiz: Διάλεξε μία από τις δύο ερωτήσεις προτάσεις

1) Με νοιάζει αν ήταν χρυσαυγίτης ή ανεξάρτητος

2) Με νοιάζει αν τιμωρήθηκε για το έγκλημα που διέπραξε

Στη σωστή επιλογή, κερδίζεις ένα like.

edit: fixed

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Για ποια είδηση συζητάτε [MENTION=1086]Hero[/MENTION] [MENTION=1303]Athens2004[/MENTION] ?

Μαντέψτε ποιος πήρε το χάλκινο μετάλλιο :p

Noμίζω χάσαμε μια θέση! Δεν πειράζει, θα ξαναβγούμε πάνω, έχω πίστη στον λαό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.