Jump to content



Αγορά φωτογραφικής μηχανής μέχρι 320€


Recommended Posts

Καταρχάς καλησπέρα στο forum :smoke:.

Θέλω να αγοράσω μια φωτογραφική μηχανή μέχρι 320€ max όπως λέει και ο τίτλος σκέφτομαι να αγοράσω dslr μια και που ενδιαφέρομαι αρκετά για την ποιότητα της εικόνας.

Υπάρχουν αξιόλογες επιλογές σε αυτά τα χρήματα σε dslr η καλυτέρα να πάω σε compact?

Έχω βρει μια canon στα 379.00 € αξίζει η υπέρβαση;.

Περιμένω και της δίκες σας πρότασης :T:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αξιολογη επιλογη??

Γενικα δσλρ>>>compact ...αλλα το θεμα ειναι τι χρειαζεσαι και τι τη χρειαζεσαι!!

Για αρχη απεφυγε κωτσοβολο για αγορα μηχανης..

Αν εισαι αθηναιος ..πηγαινε απο κοντα στα γνωστα φωτογραφαδικα και θα βρεις την συγκεκριμενη μηχανη(αν την εχουν) στα 350Ε ...ισως και πιο χαμηλα.

Απο κει και επειτα...αν ειναι να παρεις compact ...μονο με το σκεπτικο οτι δεν παιρνεις αξιολογη dslr..τοτε σε συμβουλευω να παρεις οποιαδηποτε dslr canon/nikon/pentax/sony/panasonic/olympus βρεις στο budget σου.

Απο compact καλυτερα θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αξιολογη επιλογη??

Γενικα δσλρ>>>compact ...αλλα το θεμα ειναι τι χρειαζεσαι και τι τη χρειαζεσαι!!

Για αρχη απεφυγε κωτσοβολο για αγορα μηχανης..

Αν εισαι αθηναιος ..πηγαινε απο κοντα στα γνωστα φωτογραφαδικα και θα βρεις την συγκεκριμενη μηχανη(αν την εχουν) στα 350Ε ...ισως και πιο χαμηλα.

Απο κει και επειτα...αν ειναι να παρεις compact ...μονο με το σκεπτικο οτι δεν παιρνεις αξιολογη dslr..τοτε σε συμβουλευω να παρεις οποιαδηποτε dslr canon/nikon/pentax/sony/panasonic/olympus βρεις στο budget σου.

Απο compact καλυτερα θα ειναι...

Αξιόλογη εννοώ από θέμα ποιότητας κατασκευής.

Η συγκεκριμένη είναι καλή; την έχει και στα electoworld στα 376,00€ σιγα την διαφορα θα μου πεις

Δεν είμαι αθηναίος Θεσσαλονίκη μένω.

Ευχαριστώ για την απάντηση :magic: Είχα δει κάτι canon στα 280 με 350 ευρώ στο media markt θα πάω να ξανά ρίξω μια μάτια

Link to comment
Share on other sites

φωτοδεσμος->ρεπελλας->Διεύθυνση: Αριστοτέλους 28 (Τηλέφωνο: 2310231732)

Αν και λογικα θα υπαρχουν και αλλα γνωστα φωτογραφαδικα στην θεσαλλονικη...

Προσπαθησε να βρεις την 1000αρα οσο πιο κοντα στα 300Ε ..(με τον 18-55).

Συνηθως κανουν καλυτερες τιμες απο κοντα..

Το 300αρη ισως να μην το πιασεις...αλλα στα 350 πρεπει να παρεις δωρο και μνημη μη πω και τσαντακι...

Link to comment
Share on other sites

φωτοδεσμος->ρεπελλας->Διεύθυνση: Αριστοτέλους 28 (Τηλέφωνο: 2310231732)

Αν και λογικα θα υπαρχουν και αλλα γνωστα φωτογραφαδικα στην θεσαλλονικη...

Προσπαθησε να βρεις την 1000αρα οσο πιο κοντα στα 300Ε ..(με τον 18-55).

Συνηθως κανουν καλυτερες τιμες απο κοντα..

Το 300αρη ισως να μην το πιασεις...αλλα στα 350 πρεπει να παρεις δωρο και μνημη μη πω και τσαντακι...

Ευχαριστώ ΝTG για την βοήθεια σου αύριο αν μπορέσω το πολύ μεθαύριο θα πάω μια βόλτα από εκεί. Όσο ποιο κάτω γίνεται :T:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη επειδή δεν γνωρίζω και παρά πολλά στο site του την έχει σε kit και body ποια είναι η διάφορα τους εκτός από την τιμή η body δεν εχει φακο ;

Canon EOS-1000D kit + 18-55mm

Canon EOS-1000D Body

Link to comment
Share on other sites

ψαξτην αλλου τοτε... σε αλλα φωτογραφαδικα και Media markt

Για 2.5-3 ετων μηχανη θα πρεπει και να την βρεις και να στην δωσουν πιο χαμηλα

Όποτε αύριο παίρνουμε σβάρνα όλα τα καταστήματα .Εντωμεταξύ πήγα και στον κωτσοβολο και δεν την είχαν καθόλου ούτε σε βιτρίνα :o.Μάλλον το Media markt θα με σώσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από 3 μήνες + με την μηχανή μπορώ να πω ότι τα λεφτά της τα αξίζει και είμαι πολύ ικανοποιημένος αν έδινα και λίγα παραπάνω μπορούσα να πάρω κάτι πολύ καλύτερο .

Λοιπόν χρειάζομαι για άλλη μια φορά την βοήθεια σας θέλω να αγοράσω μια τσάντα μεταφοράς για να βάζω κάρτες μνήμης την μηχανή τον φακό κτλ .Είδα αυτήν τη γνώμη έχετε

Link to comment
Share on other sites

Νορμαλ ότι και να πάρεις θά σέ βολέψει.

Πάντως από ότι ακούω,έτσι πού έχουν γίνει τά πράγματα θά απέφευγα τά παχιά λογότυπα και τά ρέστα τά οποία σέ καρφώνουν:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου άλλα δεν βρήκα κάποια άλλη σε αυτά τα χρήματα με χώρους όπως έχει η συγκεκριμένη,δεν πάω σε αυτήν επειδή είναι ''μάρκας''.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι,ακόμα και άγνωστη μάρκα δεν με πειράζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και την θήκη.

Είναι αρκετά σουλουπωμένη δείτε της φωτογραφίες

54592530.jpg

49033581.jpg

58756332.jpg

46442515.jpg

Ποιοτικά είναι αρκετά καλή άλλα από χώρους ισα ισα χώρεσε η μηχανή μαζί με τον φακό αν έχετε κάπως μεγαλύτερο δεν θα χωρέσει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πώω τώρα τό είδα..

Δέν μέ κατάλαβες πρίν,δέν στό είπα γιατί είναι μαρκα,φωνάζει κανον από μακριά,δηλ εξοπλισμός πού μπορεί νά αξίζει από αρκετά ευρώ μέχρι κάτι χιλιάρικα,τώρα ο άλλος πού πεινάει και και και θά μπεί σέ σκέψεις...Τεσπα είμαι off topic τελείως μου φένεται,ελπίζω τουλάχιστόν να τήν χαρείς:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.