Jump to content



Acer 291LMi, Centrino 1.4, το πήρε κανείς?


liberto

Recommended Posts

Βασικα αν θελεις περαιτερω info κανε μια βολτα στο site της ACER.

Απ΄'οτι εχω ακουσει το συγκεκριμενο μοντελο πουλησε και συνεχιζει να πουλαει αρκετα κομματια και ειναι παρα πολυ καλο. Κομπλε με DVD±R και 15 οθονη, 40αρη δισκο και 512 μνημη. Centrino 1.4, Wi-Fi και αρκετα ακομα καλουδια. Νομιζω οτι θα μεινεις αρκετα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το ACER 290LMi

από ότι είδα στο site της Acer οι διαφορές είναι οτι το 291 έχει Pentium M 1.4 άντί 1.3 του 290 και 40Gb δίσκο αντί για 30 του 290

είμαι πολύ ευχαριστημένος. πολύ καλή ποιότητα, γρήγορος και με πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας.

το DVD-R πού έχει(ΤΕΑC) θέλει τα DVD-R 4x δισκάκια για να τα γράφει σε 2χ ταχύτητα. όσα είχα δοκιμάσει και ήταν 2χ ταχύτητα μου τα έγραφε με 1χ.

οτι άλλη πληροφορία θες, ρώτα με.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από odysseas

Εγω έχω το ACER 290LMi

από ότι είδα στο site της Acer οι διαφορές είναι οτι το 291 έχει Pentium M 1.4 άντί 1.3 του 290 και 40Gb δίσκο αντί για 30 του 290

είμαι πολύ ευχαριστημένος. πολύ καλή ποιότητα, γρήγορος και με πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας.

το DVD-R πού έχει(ΤΕΑC) θέλει τα DVD-R 4x δισκάκια για να τα γράφει σε 2χ ταχύτητα. όσα είχα δοκιμάσει και ήταν 2χ ταχύτητα μου τα έγραφε με 1χ.

οτι άλλη πληροφορία θες, ρώτα με.

μπορείς να δώσεις νούμερα? αυτονομία πόση (πρακτικά), κάποιο benchmark (sandra)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από liberto [Σήμερα, στις 07:51]

μπορείς να δώσεις νούμερα? αυτονομία πόση (πρακτικά), κάποιο benchmark (sandra)

Sandra

Cpu arithmetic

ALU: 4364

FPU/iSSE2: 1750/2589

Memory banthdwith

Int: 1687

Float: 1689

να ξέρεις ότι ο Pentium M έχει 1Mbyte cache και αυτό βοηθάει πάρα πολύ σε μερικές εφαρμογές.

αυτονομια με normal χρηση είναι περίπου 4 ώρες, ίσως και παραπάνω. με βαρά χρήση, περίπου 2 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εαν ειναι να διαλεξω αναμεσα σε P4, centrino kai A64 3200+ για notebook πιον να επιλεξω? θελω να παιζω και παιχνιδια αλλα και να εχω και αυτονομια...

Γενικως τι να προσεξω πριν αγορασω φορητό?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει το 1501 με 3000+.

για τα λεφτά του πολύ καλό αλλά έχει και ατέλειες.

μέτρια οθόνη σε γωνία θέασης (αν και έχει ψηλή ανάλυση που δίνει άπλετο χώρο) και χρώματα, βαρύ και όχι τοπ σε design.

από την άλλη είναι ταχύτατο, έχει τα πάντα από περιφερειακά και σπουδαία συνδεσιμότητα (wifi g & 1000άρα lan).

3d mark 2k1 κάπου 10.000 και 2κ3 κάπου 2700 με παλιούς drivers

Link to comment
Share on other sites

sto nfs στα 1024 με όλα ον έκανε κάποια κοψιματάκια...

αλλά γενικά με 10κ 3dmark δεν έχει πρόβλημα να παίξει τα περισσότερα games. και δεν συγκρίνεται με άλλα λάπτοπς.αλλά και πάλι σε σχέση με καλό desktop σύστημα είναι πολύ πίσω.

αν δε σε χαλάνε τα αρνητικά του, είναι πολύ καλό για τα λεφτά που ζητάει... ψήνομαι κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί και τα 151* της Acer με 4-1 card reader και 5700 vga...φαίνονται όμως πιο χοντροκομμένα και δεν έχουν οθόνη υψηλής ανάλυσης...

Η 5700 λέει μπροστά στην 9600 σε φορητά συστήματα;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.