Jump to content



memtest86 και geil


whitewolf

Recommended Posts

πριν μια βδομαδα παρελαβα τις geil 3500 2-3-3-6 2x256 απο memory-upgrade.το προβλημα ειναι στο memtest μου βγαζει γυρω στα 13000 λαθη στο 65% στο 5ο test σε defult λειτουργια....ταση και συχνοτητα.Το ιδιο και στα 200mhz αλλα και στα 190,180.....Το συστημα τρεχει τωρα στα 218fsb 24h prime blend stable sandra 3dmark .....ολα σταθερα μονο προβλημα το memtest.

mobile 2500+@2400 218x11 1.719v

an7 218fsb 1.75v

geil 3500 2-3-3-6 2.65v

δεν εχω λειτουργικο προβλημα με το συστημα ακομα και σε πολυωρο gaming (εκτος απο το τροφοδοτικο που πεφτει λιγο στις προσδοκιες μου)απο περιεργια θελω να μαθω γιατι το memtest δεν γουσταρει τιςgeil.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο περίπου πρόβλημα...όταν βάλω vcore πάνω από 1.725 στο bios, μου βγάζει χιλιάδες λάθη στο memtest....με μητρική 7njs ultra και μνήμες twinmos...μου το είχε κάνει 1-2 φορές στην αρχή και μετά δεν το παρουσίασε για μήνες, αλλά πλέον είναι μόνιμο.

Δοκίμασε να χαμηλώσεις vcore στα ~1.650...αν υπάρχει κάποια αναλογία με τη δική μου περίπτωση ίσως να δουλέψει...το γιατί το παρουσιάζει θα σε γελάσω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.