Jump to content



επιλογη ψυγειων και ρεζερβουαρ απο aquatuning.de


pug_f_e

Recommended Posts

θα χρειαστω ενα τριπλο και ενα μονο ψυγειο.

και για τα 2 λεω να παρω "χοντρα".

Αυτη τη στιγμη εχω ενα τριπλο gtx, οποτε θα ηθελα μαλλον καποιο αντιστοιχης ποιοτητας.

επισης κατι τετοιο και για το μονο

απο ρεζερβουαρ, λεω γι αυτο..ειναι καλο ποιοτικως?

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - 150 Advanced EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - 150 Advanced 45237

πιο πολυ το διαλεξα ,γιατι εχει και απο κατω, και απο το πλαι τρυπες,οποτε θα δω πιο ανετα πως θα βολεψει τελικα με τους σωληνες

Link to comment
Share on other sites

to black ice gtx 360 θα φυγει...

εχει μια μικρη διαρροη,οποτε λεω να παρω ενα καινουριο

επισης,επειδη ειμαι πολυ "περιεργος" με τη φασαρια, εχω τη λογικη των περισσοτερων ψυγειων με ψοφιους ανεμιστηρες(το πολυ 800-900 στροφες,εως και παθητικη ψυξη μη σου πω το χειμωνα), παρα ενα τρπλο π.χ και δυνατους ανεμιστηρες

νερο εχω σε εναν 8500,στις ψυκτρες της μητρικης(με πατεντα δικια μου:T:), στις ραμ και σε μια gtx 295 dual pcb

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις χαμηλόστροφους ανεμιστήρες μπορεί να πας στην κλασσική και δοκιμασμένη λύση της swiftech με πολύ καλή τιμή. Αλλιώς καλά λόγια έχω διαβάσει για τα XSPC

Skinnee Labs | Triple Radiator Comparison V2

Link to comment
Share on other sites

to black ice gtx 360 θα φυγει...

εχει μια μικρη διαρροη,οποτε λεω να παρω ενα καινουριο

επισης,επειδη ειμαι πολυ "περιεργος" με τη φασαρια, εχω τη λογικη των περισσοτερων ψυγειων με ψοφιους ανεμιστηρες(το πολυ 800-900 στροφες,εως και παθητικη ψυξη μη σου πω το χειμωνα), παρα ενα τρπλο π.χ και δυνατους ανεμιστηρες

νερο εχω σε εναν 8500,στις ψυκτρες της μητρικης(με πατεντα δικια μου:T:), στις ραμ και σε μια gtx 295 dual pcb

τα ψυγεια κατω απο τη θερμοκρασια δωματιου δεν μπορουν να πανε το νερο, αρα η θεωρια οσα περισσοτερα ψυγεια τοσο το καλυτερο ψιλο-καταρριπτεται! οσο για το θορυβο μεχρι τις 1200rpm τα ανεμιστηρια δεν ακουγονται! κι αν εχεις δωσει και κατι παραπανω σε χρηματα ωστε να παρεις ποιοτικα ακομη καλυτερα! με ενα 3πλο χονδρο και ενα μονο χονδρο εισαι παραπανω απο κομπλε γι αυτα που θελεις να ψυξεις κι ακομη παραπανω! και σου μιλαω εμπειρικα! πες και ποιο κουτι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

απο ανεμιστηρακια εχω τα noise blocker 900 στροφες

οποτε μαλλον για το XSPC RX λεω να παω..

κουτι ενα thermaltake armor full.εχω κοψει το πατωμα για το τριπλο

κι εγω το XSPC RX ημουν ετοιμος να σου ποσταρω!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να βρεις κανα FESER Έχει καλως (έχει σταματήσει η παραγωγή τους) αλλιώς καλα σου είπαν για XSPC την σειρά rx. είναι γομάρια αλλα τα καλύτερα με ανεμιστήρες κατω των 1000 στροφων. με δυνατους ανεμιστήρες δεν είναι τοσο καλά σε επίδοση. θα κερδίσεις μονο θόρυβο. Το νού σου η πρώτη γενια με γυαλιστερη βαφη είχε προβληματα κατασκευής. το Revision είναι με ΜΑΤ ΒΑΦΗ. μόλις παρέλαβα ένα αλλα δεν το χω βάλει ακομα πάνω για να σου πώ εντυπωσεις σε σχέση με το Feser που έχω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.