Jump to content



NEC 2500 Hack Beta 8 is out


enduracell

Recommended Posts

Πήρα το Nec 2500 πριν λίγες μέρες (ανταλλαγή το παλιό 1300άρι +30ευρώ) κι έβαλα το Beta 1.07 9a firmware

(Beta 9a (26-04-2004)

Changes:

Fixed the problem which occured with Beta 9: All DVD-R's would give a 'Power Calibration Error' no matter which speed was selected )

αν και δεν έχω καταφέρει εδώ Καβάλα να βρώ δισκάκια που να γράφονται 8x :shifty: . Κάτι princo και Intenso που παίρνω τα γράφει μέχρι 4χ... (στα Intenso αφήνει να επιλέξω 8x αλλά τελικά το γράφει με 4χ):

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

μόλις έβαλα την 1.07V2 Beta 4, καλή φαίνεται αν και τα PRINCO τα γράφει πάλι στα 6x και ας σου επιτρέπει να επιλέξεις 8x. O χρόνος που αναφέρεις gus8511 αντιστοιχεί σε ταχύτητα εγγραφής 6x. Aν χρησιμοποιείς Nero βάλε στη registry σου τα παρακάτω για να βλέπεις την ταχύτητα εγγραφής σε realtime ;)

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder]
@=""
"ShowSingleRecorderSpeed"=dword:00000001

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εμένα κολλάει στα 6χ! Θα το επαναcheckάρω. Μπορεί να φταίει και το media (λένε τα PRINCO δεν έχουν σταθερή συχνότητα). Εσένα είναι ολόασπρα ή γράφουν PRINCO 4x και τα σχετικά?????

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες:

1)μιλαμε πάντα για το NEC2500A ?

2)μπορεί κανείς να φλασάρει σε αρχική firmware μετά ?

3)έχω αρκετά από τα παρακάτω δισκάκια που τώρα τα γραφω με 4Χ , τι καλύτερο μπορεί να γίνει ?

post-53-1416070954,425_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι μιλάμε πάντα για το NEC2500A

2)Mπορείς να flashάρεις πίσω στο original 1.07 άφοβα και μέσα από τα Windows

3)Tα συγκεκριμένα δισκάκια στην χειρότερη να τα γράψει στα 6x αν και έχω ένα προαίσθημα ότι θα γράφονται στα 8x ;)

από εδώ

πες μας και τα δικά σου με πόσο τα γράφει. βάλε real speed

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.