Jump to content



ΣΥΝΘΕΣΗ PC


antreasapo

Recommended Posts

Αρχικα γεια σας.Ειναι η πρωτη μου φορα που κανω μονος μου μια συνθεση...οχι για εμενα αλλα για τον αδερφο μου και δεν ξερω κατα ποσο καλες ειναι οι επιλογες μου....σαν ποιο αρμοδοιοι μπορειτε να δωσετε μια αποψη πανω στο κατα ποσο θα ειναι λειτουργικος και στο αν ανταποκρινεται στις σημερινες αναγκες ενος απλου gamer και περισσοτερο ενος απλου χρηστη...

  1. Intel Core i5 760 2.8 GHz Quad Core Socket 1156 2.5 GT/s 95W Box (BX80605I5760)
  2. Asus Socket 1156 P7H55-M LE GLan Audio
  3. LC-Power Power Supply 600W ATX 24 pin Super Silent LC6600 V2.2 Passive-PFC Retail
  4. G.Skill Ripjaws 4GB DDR3 Non ECC CL7 1333MHz (F3-10666CL7D-4GBRH) (Kit 2 x 2048)
  5. Thermaltake Element T VK90001N2Z Middle Tower no PSU Black
  6. ATI Radeon HD5750 Formula 1GB DDR5 PCI-E VGA DVI HDMI (Asus) (EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5)
  7. LG DVD±RW GH22NS50 Dual Layer SecurDisc Technology SATA Black Bulk
  8. Seagate 1TB Barracuda 7200.12 ST31000528AS SATA II 7200rpm 32MB

η τιμη ειναι γυρω στα 630 μαζι με μεταφορικα...χωρις μεγαλες διαφορες εχετε καποια διορθωση?

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας..

Link to comment
Share on other sites

εχω την lg m2280 kai για TV....πηγαινοντας σε amd δεν θα εχω μειωση επιδοσεων.?τουλαχιστον κατι τετοιο εχω ακουσει οτι ο 760 ειναι πολυ καλος σε σχεση με τους αμδ αν δεν σκοπευεις να υπερχρονισεις...μαλλον λαθος ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την δίνει είναι ότι χωρείς να ξέρουν κάποιοι λένε ότι οι amd είναι του θανατά και ότι δεν έχουν καλές επιδόσεις ,ότι έχουν μεγαλύτερη θερμοκρασία ,καταναλώνουν πολύ περισσότερο κτλ λοιπόν για να το ξεδιαλύνουμε η amd κατασκευάζει ακριβός το ίδιο πράγμα που κατασκευάζει και η intel απλός οι amd στοχεύει στην ποιότητα στην αξιοπιστία στης επιδόσεις και στην καλή τιμή και για αυτό τα τελευταία χρονιά η amd έχει ανεβεί πάρα πολύ και με της κάρτες γραφικών σε σχέση με την intel που το μόνο πράγμα που προσπαθεί είναι να κερδίσει όσον περισσότερα χρήματα και να μας κοροϊδεύει .Δεν το λέω για σένα μην το παίρνεις προσωπικά.

Λοιπόν λογού του χαμηλού μπατζετ πας στην λύση amd και ποιο συγκεκριμένα στον amd x4 955 και αν χωρέσει που είμαι σίγουρος με μια amd 6850.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.