Jump to content



Disk utilization στα Win7 while idle


aggelopas

Recommended Posts

Στο μηχάνημα μου δεν έχω antivirus, το defragment το έχω κόψει απο το scheduler καθώς και το indexing.

Παρ'ολα αυτά μετα από κανένα 10-20λεπτο που δεν κάνω τίποτα ακούω τους σκλήρους να έχουν access απο κάπου και με ξυπνάνε. Με τα xp δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο, οπότε νομίζω οτι είναι κάτι στο λειτουργικό.

Ακούω ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το καταλαβαίνω κάποιες φορές στο δικό μου, ακόμα και στους εξωτερικούς, πρέπει να είναι κάποια μέθοδος autodefrag που ενεργοποιήτε όταν είναι idle το σύστημα! το λέω γιατί μετά απο πολλά install και uninstall που έχω κάνει κατα καιρούς το defragmentation μου είναι ελάχιστο! πρεπει να το διορθώνει μόνο του!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Στο μηχάνημα μου δεν έχω antivirus, το defragment το έχω κόψει απο το scheduler καθώς και το indexing.

Παρ'ολα αυτά μετα από κανένα 10-20λεπτο που δεν κάνω τίποτα ακούω τους σκλήρους να έχουν access απο κάπου και με ξυπνάνε. Με τα xp δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο, οπότε νομίζω οτι είναι κάτι στο λειτουργικό.

Ακούω ιδέες.

σαν κουιζ ακουγετε!!!!:p:P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.