Jump to content



ποια αναλυση ειναι καλυτερη???


auditt

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω για να μαθω ποια αναλυση ειναι η καλυτερη

η 1900χ1080 η 1900χ1200?

εγω ως τωρα στα παιχνιδια βαζω 1900χ1200,αλλα απο οσα ξερω νμζω η 1900χ1080 ειναι η full hd αναλυση σωστα?

παιζω σε 24αρα οθονη full hd

και για καρτα γραφικων εχω μια 5870

αναμενω καποιον γνωστη του θεματος να με πληροφορησει

με εκτιμηση

Link to comment
Share on other sites

ναι, αναλόγως και το σύστημα φυσικά. γιατί σε αυτή την ανάλυση και με κάμποσα εφέ ενεργοποιημένα στα παιχνίδια έχεις αρκετά καλές πιθανότητες για να μετράς τα fps ένα-ενα με το μάτι :p

Link to comment
Share on other sites

το συστημα μου αποτελειται απο εναν q9550 στα ο/c 3,5ghz,maximus formula x38 4 gb ram ddr2 o/c 1100mhz ,μια 5870, psu collermaster 750watt εναν velociraptor και καποιους αλλους δισκους,οs: windows 7 ultimate 64 bit,

ως τωρα παντως σε κανενα παιχνιδι δεν ειχα προβλημα ακομα και στο metro 2033 max settings απλα εκανα αυτη την ερωτηση για να μαθω εαν εχουν διαφορες οι συγκεκριμενες αναλυσεις αυτο αλλα μου λυθηκε η απορια χαρις στα παιδια απο το φορουμ :)

Link to comment
Share on other sites

Παίζε με max ανάλυση απλά να ξέρεις ότι θα κόβει λίγα frames παραπάνω από την 1920χ1080.Άμα πέφτουν πλέον τα frames αρκετά,απλά ρίξε τα settings αντί για π.χ. high σε medium,αλλά την ανάλυση όσο πάνω πάει.

Link to comment
Share on other sites

thx for the advice dude,αλλα οταν ερθει η ωρα να εχω λιγα frames κατω απο 22-20 σε πολλα παιχνιδια,τοτε πολυ απλα θα παω για αναβαθμιση καρτας γραφικων,γτ επεξεργαστη δεν θα χρειαστω ετσι πιστευω τουλαχιστον!αλλα το συστημα και πιο συγκεκριμενα η 5870 θα κρατησει θα αντεχει ολα max settings για ακομα 1 χρονο τουλαχιστο και παραπανω

αυτο πιστευω,οσο εδω η 4870χ2 που ειχα τα αντεχε ολα τα παιχνιδια(μονο στο metro 2033 δεν ειχα προλαβει γτ δεν την ειχα πλεον)

αυτα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω για να μαθω ποια αναλυση ειναι η καλυτερη

η 1900χ1080 η 1900χ1200?

εγω ως τωρα στα παιχνιδια βαζω 1900χ1200,αλλα απο οσα ξερω νμζω η 1900χ1080 ειναι η full hd αναλυση σωστα?

παιζω σε 24αρα οθονη full hd

και για καρτα γραφικων εχω μια 5870

αναμενω καποιον γνωστη του θεματος να με πληροφορησει

με εκτιμηση

οπως ειπε και ο amoustakas παιζει ρολο το τι οθονη εχεις (16:9 ή 16:10).βαζεις αυτη που σου καθεται καλυτερα στο ματι.(αν και δεν νομιζω να εχουν τοσο μεγαλες διαφορες..)

επισης μια μικρη διορθωση : ειναι 1920*1080 και οχι 1900...

Φιλικα παντα...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.