Jump to content



Eρωτηση για οσους εχουν παει στρατο...


Vadergr

Recommended Posts

δεν το ενοουσα αυτο , το ειπα πανω στα νευρα μου. ειπαμε ολοι τραβηξαν κουπι , εσεις τις ευθυνες και εμεις τουαλετες, μαγειρια, σκοπια, γοπινκ , τσαπινκ, παλι σκοπια, φυλακες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

ανθρωποι που μετα τις 2 πηγαιναν σπιτακι τους κακοπερνανε? σκοπια 8ωρο εχετε κανει? αγγαρειες εχετε κανει? μη πω για τα υφακια τους. Για μενα ομως στο στρατο ο καθενας εξυπηρετει ενα σκοπο , εχει μια αποστολη , τωρα απο εφεδρο πρωτη φορα ακουω υπονοουμενα οτι περασε ασχημα. ελεος

1) και σκοπιες εχω κάνει και καθαριοτητες 45 λεπτα 6:15-7:00 καθε πρωι είχαμε και αποψιλωση και φλουδινγκ(γ...... ευκαλυπτοι!) μες τη βροχή εχω κανει κι οτι θες....

2) εννοειται οτι δεν μετανιωσα που εγινα δοκιμος. αλλιως θα εψαχνα τροπο να "εκπεσω" μεχρι τέλος του μηνός που απολύεται η σειρά μου κι αρχιζει το επιπλεον πενταμηνο :) αυτό δεν σημαινει οτι η ζωη είναι ρόδινη για τον δόκιμο. το πιο απλο παραδειγμα: οταν οι φαντάροι λόγω εκλογων εφύγαν αρον αρον στο 5μηνο απο τον εβρο αντι για 6μηνο, οι δοκιμοι πιασανε 7μηνο κι 8μηνο ("υπηρεσιακες αναγκεσ")... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι το τι ζηταει ο καθενας. Αν θελεις να κανεις 5 μηνες παραπανω,να πληρωνεσαι αλλα και να εχεις πολυ μεγαλυτερες ευθυνες τοτε γινεσαι δοκιμες.

Αν θελεις σκοπετα, μαγειρια αλλα και το κεφαλι σου ησυχο απο ευθυνες τοτε φανταρος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.