Jump to content



Τεραστι προβλημα windows 7


Elpis

Recommended Posts

Γεια σας, εχω ενα τεραστιο προβλημα. Χθες ο desktop μου αρχισε να μην ανοιγει και να βγαζει λεει οτι πρεπει να κανεις windows repair πριν μπει στα windows, το βαζω να κανει repair αλλα μου βγαζει οτι δεν μπορει να γινει repair. Τωρα το ανοιγω και πριν αρχισουν να φορτωνουν τα windows κλεινει μονο του το pc. Μολις τωρα επαθε ακριβως το διο και το λαπτοπ μου με την ιδια σειρα.

Και τα δυο ειναι σε windows 7 64bit με kaspersky 2011 trial και τα δυο (τ μονα κοινα που εχουν).

Ειναι στο ιδιο router συνδεμενα.

Πργματικα δεν ξερω τι να κανω. Ολα τα αρχεια μου ειναι μεσα σε αυτα τα pc και το backup απο το desktop ειναι στο laptop και αντιστροφα.

Οποια βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν ενοιγει ουτε σε safe mode. Ανοιγει ελαχιστα στα windows και μετα κλεινουν. Και τα δυο το ιδιο.

Το kaspersky ειναι εδω και κοντα 1 μηνα και στους δυο. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργει το προβλημα το kaspersky?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα αρχεία σου είναι σημαντικά και τα χρειάζεσαι, βγάλε τους σκληρούς και με ένα external hdd case κάνε μεταφορά τον αρχείων και backup.

Μετά format για να ξαναπεράσεις τα windows.

Πάντως περίεργο ακούγεται το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο kaspersky σιγουρα δεν ευθυνεται για τετοιου ειδους προβληματα. Θυμισου αν πριν αρχισουν αυτα τα κουλα εβαλες τιποτα στο desktop και το περασες και μετα στο laptop για backup. Παντως να ξερεις πως ειναι δυσκολο να βρεις την αιτια του προβληματος και προς το παρων η καλυτερη λυση ειναι αυτη του τζωρτζη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει τιποτα σε κανενα απο τα δυο pc. Το μονο κοινο εκτος απο kaspersky και τα windows ηταν το dropbox που ειχα βαλει προσφατα. Το "backup" ηταν τα ιδια αρχεια αλλα ειναι καιρο και στους δυο υπολογιστες.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιό εύκολη λύση είναι να βρείς ή ν φτιάξεις ένα σιντί ubuntu live και να μπουτάρεις από αυτό τα μηχανήματα.

Μετά είναι θέμα copy/paste να πάρεις τα backup και τα αρχεία σου σε έναν εξωτερικό δίσκο ή usb stick.

Για τα 2 προβληματικά μηχανήματα τώρα, αφού λες πως δεν ανοίγουν με τίποτα πλέον νομίζω πως η μόνη λύση είναι το format. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.