Jump to content



OCZ revodrive x2 ή OCZ Ibis


killjoy

Recommended Posts

Λοιπον θελω οτι καλυτερο απο ssd το κοστος θελω να ειναι μεχρι το 1000αρικο απο εκει και περα μεσα θα ειναι τα win και games ειμαι αναμεσα σε αυτους τους 2 και τον revodrive x3 που το περιμενουμε αλλα δεν ξερω ποτε οποιος εχει πληροφοριες ας τις δωσει :p

Στην συνεχεια μπαινουν ανετα τα win μεσα γιατι εχω ακουσει για προβληματα και ακομα ο ibis πιστευω πρεπει να ειναι πιο εμπιστος απο τον pci x αλλα ισως να χανει λιγο σε ταχυτητα αλλα πιο ασφαλες μαλλον! και ισως μπορω να βαλω και 2 σε raid ibis εννοω (ερωτηση)?θελω τα φωτα σας αλλα για κατι το οποιο ειναι σιγουρο και δοκιμασμενο!(οχι σχολια γιατι τα δινεις και τα κανεις τα εχω και τα δινω :) )

ευχαριστω!:magic:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε killjoy από ότι έχω δει κι εγώ είναι ότι πιο γρήγορο αυτή τη στιγμή και εγώ θέλω να περάσω σε revodrive x2. Ίσως άσχετο, σορρυ κίολας, από που θα αγοράσεις? Έχεις βρει κάπου καλές τιμές? Θα μπορούσες να μοιραστείς κανένα link σε παρακαλώ? Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε 10 εργάσιμες το παραλαμβάνω από εδώ

OCZ RevoDrive X2 240GB SSD PCI-Express x4 SSD (OCZSSDPX-1RVDX0240) - Solid State Drives - plaisio.gr

και σας λέω επιδόσεις. τον ibis δεν μπορείς να τον κάνεις raid 0 γιατί έρχεται με μία υποδοχή και δεν μπορούν να συνεργαστούν οι 2 pci-x.

τους τα ζάλισα 2 βδομάδες για να το φέρουν. πήρα revodrive x2 γιατί διάβασα περισσότερες συμαβατότητες σε σχέση με τον ibis. δες και αν η μητρική σου είναι δοκιμασμένη εδώ

http://www.ocztechnology.com/images/OCZ_Revo_IBIS_MoboGuide.pdf

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.