Jump to content



Προτεινετε μνημες για 1:1 295-300fsb STABLE.3.3V available


Recommended Posts

Δινω τις ocz bh 5 platinum pc 3500 LE

μου μιας και δεν ειναι στα8ερες σε 5/4 :(

οι μνημες πηγαν 255 1:1 me 2 2 2 5 etc αλλα 8ελω καινουριες μνημες τωρα και σκεφτομαι για 1:1 αφου οι EB OCZ 3700 δεν ειναι στα8ερες σε ψηλα mhz....

καπου διαβασα οτι τα D5 8α με αφησουν να παω πιο ψηλα αποτι τα D43...

D5 σε OCZ 4200 EL και Αdata Vitesta ?

D43 σε OCZ 4400 gold?

τι μνημη να δοκιμασω? εχω μεχρι και 3.35-.33V να τους δωσω αλλα 8ελω να ειναι στα8ερες...

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για Vitesta που ειναι τσαμπα...200 λιρες αγγλιας...ενω οι 4400 οσιζεντ (<-χαχα) εχουν 300α...

8ελω 295 με 300 fsb στα8ερες ομως χωρις errors...

λιγο δυσκολο μιας και αποτι ξερω δεν ακουνε με ψηλο ρευμα...αλλα δεν σταματαμε να ελπιζουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι οι A-Data έχουν περισσότερες πιθανότητες να 300σαρίσουν...

Είναι και αρκετά φθηνότερες από τις υπόλοιπες, οπότε φαντάζουν καλή επιλογή.

Τώρα τα hynix, είναι λίγο μυστήρια στην τάση, δείχνουν να μην τους αρέσουν πάνω από 3.0 Volt.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 12:58]

τι προβλημα εχουν οι eb και για πια συχνοτητα μιλας?

zyx σου απαντησα σε pm :p

ενα ακομα quote απο καποιον που τις εχει...

Was running at 225mhz with timings 2.5-2-2-5 and 2.85v.

All I did to test for stability was run a few loops of memtest so I could get my rig working again quickly.

Other day I ran my a more thorough stability testing of Prime and CPU Burn at the same time.

Prime returned an error after 1 hour.

Relaxed the timings to 2.5-2-2-6 and all is fine.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 12:55]

Και εγώ πιστεύω ότι οι A-Data έχουν περισσότερες πιθανότητες να 300σαρίσουν...

Είναι και αρκετά φθηνότερες από τις υπόλοιπες, οπότε φαντάζουν καλή επιλογή.

Τώρα τα hynix, είναι λίγο μυστήρια στην τάση, δείχνουν να μην τους αρέσουν πάνω από 3.0 Volt.

RootX νασαι καλα

και εγω για τις ADATA ψηνομαι...ειναι τσαμπα...μιλαω ομως για τις Vitesta...εσυ λες για τις πρωτες που εβγαλε?

το προβλημα με τις EB ειναι οτι μπορω να δωσω μεχρι 3.33V αλλα 237fsb στα8ερες τις 8ελω...

ισως να ακουνε σε ρευμα...

Link to comment
Share on other sites

ενταξη δεν ειναι και τελειος απογοητευτικες. μια χαρα πανε με 2.85. 225 δεν ειναι λιγα. αλλα δεν ξερω καλα αγγλικα. αλλα απο λιγο που καταλαβα δεν δουλεψαν με 2.5-2-2-5 δουλεψαν με 6 ετσι?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τη θες να πεις οτι δεν ειναι σταθερες στα 237? τοσο χαμηλα?

ο antyocz αν δεν κανω λαθος και το ονομα του ειπε οτι 250 με 3-2-2 θα ειναι σιγουρα με 3.3v

Link to comment
Share on other sites

237, το βλέπω δύσκολο να μην τα δώσουν με 3.3, του π****η, 233MHz μνήμες είναι.....

Το κακό με τις ΕΒ, ειδικά τις 3700, είναι ότι ακόμα δεν έχουμε πολλά δείγματα(πέρα από τους τυπάδες της OCZ) να δείχουν τι ψάρια πιάνουν.... αν κατάλαβα καλά, στην σχετική σου ερώτηση στο xtreme, δεν έδωσαν ξεκάθαρη απάντηση....

Για τις A-data, αναφέρομαι και στις Vitesta, ότι έχουν δλδ περισσότερες να 300ρίσουν με 3-4-4-47/8 .

Link to comment
Share on other sites

Brωmogaze.....εγω εχω εδω και κανα 4μηνο τις OCZ 4200EL και οταν ειχα τον 2.4 τις δουλευα στα 285fsb 1:1 με 2.9v χωρις καθολου errors ,,, standar 300κοσαριζουν και το προβλημα που λετε με το voltage δεν το εχω δει (ισως ειμαι τυχερος) το epox δινει μεχρι 3.3v (3,35v) και δεν εκαναν κιχ ......μαχ ποστ ηταν τα 295fsb με 3.2v αλλα ο cpu δεν μου εκανε την χαρη!!!!;) και ολα αυτα παντα με 2.5-4-4-6

Link to comment
Share on other sites

Αρα ερχονται ερχονται!!!!!! Τρεξτε Intelακιδες!!!

Και εγω A-DATA εχω αλλα PC3200, και εκανα ποστ μεχρι και 271Mhz (2-3-2-8), και σταθερες μεχρι 258Mhz (2-3-2-8)!

A-DATA και μονο A-DATA!!!!!

Και μονο 40ευρω τα 256ΜΒ κοστιζαν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω Adata σημερα...

σαν μικρο παιδι οταν 8ες κατι το 8ελεις τωρα...χεχε

μπορω να παρω τισ Geil PC 4200 ομως...με το 8ερμομετρο πανω.

ειχα παλια τισ ιδιεσ 512μεγα αλλα δεν ειχα ρευμα να τους δωσω....τι λετε..να περιμενω λιγες μερες για τις Adata η Geil?

10 χιλιαρικα πιο πανω εχουν....

Link to comment
Share on other sites

meni τα εχω δει στο παρελ8ον νασαι καλα

παραγγειλα σημερα τις ADATA VITESTA και 8α μου ερ8ουν το σαββατο...ειπα να μην δωσω τα νταβατζιλιδικα 50 εξτρα χιλιαρικα για οσιζεντ

υστερα απο μεγαλη επιρροη σε msn 8α αλλαξω επεξεργαστη παλι σε πρεσκοτ D0 αυτη τη φορα αρα και παλι η μνημη αυτη μια χαρα 8α ειναι...

το μονο καλο ειναι οτι τελικα τις εδωσα τισ BH 5 μου £320 απο £260 που τις ειχα παρει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και να 300αρίσουν οι μνήμες έστω και με 7-4-4-2,5 θα είναι πιο αργές απο τις αντίστοιχες BH-5, BH-6 με σφιχτά timmings έστω και στα 5/4. Τουλάχιστον έτσι φάνηκε στις δοκιμές που έκανα με τις GEIL και τις MUSHKIN, παρ' όλο που οι GEIL πάνε άνετα 305fsb και μάλιστα με 7-4-4-2,5.

Πάντως μαι δοκιμή με τις ADATA θα μας δείξει, μπορεί να είναι πιο γρήγορες. Καλή επιτυχία:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.