Jump to content



Οικονομικό laptop


ganastasiou

Recommended Posts

Ψάχνω κάποιο οικονομικό φορητό(με κάρτα γραφικών απο nvidia gt2xx και πάνω,λόγω χρήσης με linux και για να εκμεταλλευτώ το vdpau),gigabit ethernet και προπάντων καλή υποστήριξη.

Έπεσε το μάτι μου στο παρακάτω:

Lenovo G560AL - Laptop - Pentium Dual Core P6100 2.0 GHz - 15.6" LED - Μαύρο | Multirama

το όριο είναι κάτω απο 600,δεν έχουμε λεφτά για χάσιμο. :D

Το κακό είναι ότι δεν βλέπω τι υποδοχές διαθέτει.(usb κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοίταξα και φαίνεται ότι δεν υπάρχει σαν μοντέλο με αυτά τα χαρακτηριστικά.Ίσως βέβαια είναι παρόμοιο με ένα άλλο lenovo g560AL που έρχεται με intel graphics,και απλά αλλάζει το υποσύστημα της κάρτας γραφικών μόνο.

Πάντως σαν μοντέλο έτσι δεν το βρήκα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo essential series

Lenovo - Laptop computers - Essential Laptops - G Series - Greece (GR)

Διάλεξε το G560, έχει φωτό από όλες τις πλευρές... ;)

Από εδώ: http://www.lenovo.com/psref/

κατέβασε το pdf Lenovo essential notebook, στην σελίδα 19 έχει το μοντέλο που κοιτάς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Lenovo essential series

Lenovo - Laptop computers - Essential Laptops - G Series - Greece (GR)

Διάλεξε το G560, έχει φωτό από όλες τις πλευρές... ;)

Καταρχήν ευχαριστώ που το κοιταξες,αλλά τα έχω δεί αυτά,και δεν έρχονται όλα τα g560 με αυτές τις θύρες.:)

Γιαυτό δεν είμαι σίγουρος αν εν τέλει έχει αυτές τις θύρες.

Πάντως αν έχει και hdmi είναι τούμπανο.:T:

Από εδώ: http://www.lenovo.com/psref/

κατέβασε το pdf Lenovo essential notebook, στην σελίδα 19 έχει το μοντέλο που κοιτάς... ;)

Και όμως δεν είναι κάποιο απο αυτά,αυτό που δινει το multirama έχει gigabit ethernet και την nvidia gt310M. :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο...

Μπορεί βέβαια και να έχουν δώσει λάθος specs από το Multirama ή μπορεί να είναι κάνα παλαιότερο μοντέλο αυτό...

Πάρε ένα τηλέφωνο ή πήγαινε από ένα μαγαζί που το έχουν το φορητό να το δείς από κοντά.

Από ότι βλέπω στο pdf τα μεγαλύτερα μοντέλα με τον i3/i5 έχουν την εν λόγο κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο οικονομικό φορητό(με κάρτα γραφικών απο nvidia gt2xx και πάνω,λόγω χρήσης με linux και για να εκμεταλλευτώ το vdpau),gigabit ethernet και προπάντων καλή υποστήριξη.

Έπεσε το μάτι μου στο παρακάτω:

Lenovo G560AL - Laptop - Pentium Dual Core P6100 2.0 GHz - 15.6" LED - Μαύρο | Multirama

το όριο είναι κάτω απο 600,δεν έχουμε λεφτά για χάσιμο. :D

Το κακό είναι ότι δεν βλέπω τι υποδοχές διαθέτει.(usb κτλπ)

Aν δεν κανω λαθος εχει 3usb θυρες το συγκεκριμενο μοντελο.

Επισης hdmi εχει κατα 99%, αφου ολα τα μοντελα με την G 310m εχουν κανονικα τετοια θυρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγες και το είδες από κοντά ;;;

Το είδα και το πήρα κιόλας,μπορεί να μην είχε hdmi και gigabit που ήθελα αλλά η 2η επιλογή μου(dell vostro 3400 που τα έχει τα παραπάνω),δυστυχώς ελλάδα δεν υπάρχει.

Πρώτη προτεραιότητα μου ήταν να είναι συμβατό με Linux και φυσικά να είναι οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.