Jump to content



Επιλογή gaming ποντικίου.


foniki_mpekatsa

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3:

RAZER DEATHADDER LEFTHAND EDITION - - E-SHOP.GR

RAZER LACHESIS RED BLACK LASER GAMING MOUSE - - E-SHOP.GR

LOGITECH 910-000616 MX518 OPTICAL GAMING MOUSE - - E-SHOP.GR

Εσείς τι λέτε απο προσωπική εμπειρία?Εχω μια προτίμηση στο RAZER LACHESIS,βλεπώ όμως οτι εχει ψιλοπέριεργο σχήμα και έλεγα μήπως δεν με βολεύει.Το εχει κανείς να μας πεί εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

MICROSOFT WIRELESS SIDEWINDER X8 RETAIL - - E-SHOP.GR

ριξε μια ματια και στο Χ8 εμενα με εχει βολεψει απιστευτα και σχηματικα (τελεια εφαρμογη με το χερι μου) και λειτουργεικα!!

Εντιτ: αν θες να δοκιμασεις πολλα ποντικια εχει στα SATURN στον γερακα και εχει και μερικα razer που αποτι βλεπω εχεις μια κληση προς τα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ενδεικτικα τοτε ψαξε βρες το deathadder black edition, το γλιστερο πλαστικο στα πλαινα ενδεχεται να σου σπασει τα νευρα, το ιδιο και το ηψηλο lift off distance αμα συνηθιζεις να σηκωνεις το ποντικι ενω παιζεις, το νεο 518 με τα 1800dpi μου φαινεται αδικαιολογητα βαρυ και "δυσκινητο" , ενα mx510 χωρις βαριδι και το παλιο mx518 στα 1600dpi εχουν αρκετα καλυτερη αισθηση, ειδικα με hyperglides. Lacheesis εχει περιεργο σχημα και twin eye, αλλο φρουτο απο κει :fist:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον GruntGR, αν σκέφτεσαι να πάρεις Deathadder ψάξου για το Black Εdition. Εχω το παλιό Deathadder (3g, 1800 dpi) και πραγματικά το γυαλιστερό πλαστικό είναι σπάσιμο στα αρχ....α! Κατα τ'άλλα το mouse είναι τούμπανο, το έχω 2 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, γι'αυτό και θα χτυπήσω σύντομα και το Black Edition. Το ΜΧ518 το είχα παλιότερα, πολύ καλό mouse και αθάνατο αλλα εμένα πρωσοπικά δεν με βόλεψε σαν αίσθηση στο χέρι. Το Lachesis δεν το έχω δοκιμάσει αλλα δείχνει αλλόκοτο στο σχήμα και θα ήταν καλύτερα αν μπορείς να το checkάρεις απο κοντά, να δείς αν σε βολέυει.

Link to comment
Share on other sites

To Sidewinder X8 έχω να κάθετε στο συρτάρι,αφού το δούλεψα

2-3 μήνες δεν μπορούσα να το βολευτώ με τπτ.Είναι πολύ

χαμηλό όχι μικρο για το δικό μου χέρι,το έχω για πούλημα....

Τα RAZER για έμενα είναι μελιτζάνες με κουμπιά και τπτ παραπάνω,

τουλάχιστον σαν σχέδιο.Για γεμιστά καλα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι σε αναζήτηση ποντικιού και είμαι ανάμεσα στα παρακάτω:

Revoltec product

GIGABYTE - PC Peripherals - Mouse - M8000X

ROCCAT STUDIOS V3.0 - PRODUCTS » Gaming Mice » ROCCAT Kone[+]

SteelSeries – SteelSeries Xai Laser

Αυτό που θα ήθελα να πάρω είναι το Xai αλλά δυστυχώς δεν έχω την οικονομική άνεση. Το αμέσως επόμενο είναι το Roccat και για τον ίδιο λόγο το άφησα στην άκρη. Από τα άλλα 2 θα προτιμήσω το Gigabyte μάλλον γιατί το άλλο μου φαίνεται ότι είναι πολύ ψηλό και δεν νομίζω ότι θα με βολέψει.

Ίδιο αισθητήρα έχουν και τα:

Mionix

Ozone Gaming

Prestigio gaming mouse PMSG1.

Cyber Snipa - Silencer Gaming Mouse

αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Ozone Gaming

Prestigio gaming mouse PMSG1.

Cyber Snipa - Silencer Gaming Mouse

Τα τρία αυτά είναι τα ίδια από άλλη εταιρία.

Απέφυγε το Cyber Snipa γιατι εχει μπαγκ στα λεντακια του.

Για το Prestigio δεν ξέρω κάτι....

Έχω το Ozone και δεν θα το αλλάξω μέχρι να χαλάσει.

το ΝΑΟΣ 5000 πολύ καλή επιλογή άλλα νομίζω ότι είναι ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδια, αλλά το deathadder black edition που το βρίσκετε εσεις?Σκρουτζ http://www.skroutz.gr/s/58288/Razer-DeathAdder.html?from=suggest&keyphrase=Razer+DeathAdder μονο re-spawn και left-handed editions εχει :nothing:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ερθει ακομα...το περιμενω και εγω το deathadder!

Εαν θες να παρεις ποντικι αμεσα πρεπει να πας στο απλο DA respawn και οχι στο black.

Αν και η γνωμη μου ειναι να το περιμενεις γιατι δεν θα αργησει,αφου στην σελιδα της razer το εχει ηδη στο stock!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.