Jump to content



Απορίες για 6950


el.greco.1978

Recommended Posts

Κατα αρχήν να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τις συμβουλές τους.Δεν άντεξα και πήρα 2 6950 της sapphire μαζί με 'ενα νέο psu.Έχω όμως φοβερές απορίες.(Πάντα υπάρχει ο φόβος μην έχω κάτι ελλατωματικό).Λοιπόν έχω λειτουργικό xp 32 .Όταν τρέχω το gpuz έκδοση 0.5.0 κάτω δεξιά δεν βγάζει την ένδειξη direct compute.Επίσης σε idle έχω στην κύρια κάρτα 65!!!! ενώ στην δεύτερη 56.Από ότι φαντάζομαι πάνω από 30% δεν θα πάει αυτόματα το fan γιατί όπως με τις 3870 που είχα για να κάνει η ΑΤΙ οικονομία στον θόρυβο προτιμάει τις ζεστές κάρτες.Οπότε χρησιμοποιώ το afterburner.Είναι όντως έτσι??? Μήπως να πειράξω το bios όσο αφορά στις ρυθμίσεις της θερμοκρασίας, ή το afterburner αρκεί????? Επίσης έτρεξα το 3dmark06 και μου έβγαλε 20000 περίπου μόνο!!!!!!! Κάνω κάτι λάθος????

Link to comment
Share on other sites

αρχικά άλλαξε λειτουργικό, είσαι κολλημένος με dx9 και αυτές τις καρτάρες!!!!! windows 7 64 και γρήγορα. το 06 από κάποιο σημείο και πέρα νιώθει μόνο από επεξεργατή, ο 6600 είναι στα 2.4??

Link to comment
Share on other sites

αρχικά άλλαξε λειτουργικό, είσαι κολλημένος με dx9 και αυτές τις καρτάρες!!!!! windows 7 64 και γρήγορα. το 06 από κάποιο σημείο και πέρα νιώθει μόνο από επεξεργατή, ο 6600 είναι στα 2.4??

Είναι στα 3.48.

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε λειτουργικό και τρέξε κάνα 3dmark 11 να σου πούμε τι γίνεται. ούτως η άλλως κρίμα να είσαι σε dx9 που και 2 4850 θα σε απογείωναν και να χαντακώνεις τα θηρία, είσαι σα να έχεις ferari και να βάζεις για οδηγό την κυρά Μαριώ την καντηλανάφτρα :p

καταρχάς πόση μνήμη βλέπεις σε 32 bit λειτουργικό??????????????

κανονικά δεν πρέπει να βλέπεις τίποτα!!!!! 2+2=4 για τις vga!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε λειτουργικό και τρέξε κάνα 3dmark 11 να σου πούμε τι γίνεται. ούτως η άλλως κρίμα να είσαι σε dx9 που και 2 4850 θα σε απογείωναν και να χαντακώνεις τα θηρία, είσαι σα να έχεις ferari και να βάζεις για οδηγό την κυρά Μαριώ την καντηλανάφτρα :p

καταρχάς πόση μνήμη βλέπεις σε 32 bit λειτουργικό??????????????

κανονικά δεν πρέπει να βλέπεις τίποτα!!!!! 2+2=4 για τις vga!

Σε 32μπιτο βλέπει 3 γκιγκα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τους προλαλησαντες. μεγιστο λαθος 2χ6950 σε XP 32bit.!!!

το πρωτο που κανεις ειναι να αλλαξεις σε 7 64bit και μετα συζηταμε. αν δεν αλλαξεις λειτουργικο, επεστρεψε αμεσα τις καρτες, δεν εχει κανενα νοημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.