Jump to content



Αγορά Οθόνης 23"


Eye

Recommended Posts

οπως αναφεραν και παραπανω τα παιδια η 2311 ειναι μονοδρομος

Δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω για αυτό που προτείνετε(εξ΄άλλου γι αυτό ζήτησα γνώμες).Απλά μου φαίνεται περίεργο που μέχρι τα 600€ που διαθέτω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

δεν αγοραζεις την πιο τελεια οθονη ανεξαρτητως χρηματων.

Απλα αν μπορουσαμε (με καποιον αχαρο τροπο) να μετρουσαμε ποιοτητα η οθονη που εχεις ειναι στο 1 ,η dell 2311 sto 10 και οι αλλες ζητημα να φτανουν στο 11.

Οποτε ναι ..αν ειχες κατι καλυτερο (sips,spva 3τιας 20-22 ιντσων) να τα σπρωχνες ολα για την dell2711.

Τωρα απο τις 17 ιντσες να πας στις 27 και μαλιστα απο TN εφταετιας.(καπου εκει πρεπει να ειναι) θα ειναι σοκ για σενα ...και ουτε θα καταλαβεις τι χανεις στο ενδιαμεσο...

Link to comment
Share on other sites

δεν αγοραζεις την πιο τελεια οθονη ανεξαρτητως χρηματων.

Απλα αν μπορουσαμε (με καποιον αχαρο τροπο) να μετρουσαμε ποιοτητα η οθονη που εχεις ειναι στο 1 ,η dell 2311 sto 10 και οι αλλες ζητημα να φτανουν στο 11.

Οποτε ναι ..αν ειχες κατι καλυτερο (sips,spva 3τιας 20-22 ιντσων) να τα σπρωχνες ολα για την dell2711.

Τωρα απο τις 17 ιντσες να πας στις 27 και μαλιστα απο TN εφταετιας.(καπου εκει πρεπει να ειναι) θα ειναι σοκ για σενα ...και ουτε θα καταλαβεις τι χανεις στο ενδιαμεσο...

Οκ μ' 'επεισες.Θα την παραγγείλω αύριο και περιμένω να δω τη διαφορά από αυτή που έχω.Εκτός βέβαια και κάνω την υπέραβαση και παραγγείλω την 2711

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΝTG

Tελικά είχες δίκιο.Την πήρα και έχω μείνει άναυδος.Δεν περίμενα σ΄αυτά τα λεφτά τέτοια ποιότητα κατασκευής και τέτοια ποιότητα εικόνας.

Xαιρομαι ...Βεβαια οποια και να επαιρνες απο οσες ειχαν προταθει τα ιδια θα ελεγες..

Το καλο ειναι οτι το διαπιστωσες με το ελαχιστο απαιτουμενο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες από ότι βλέπω όλο καλά λόγια λέτε για την 2311.Η απορία μου είναι η εξείς.Με τα παιχνίδια π'ως την παλεύει η οθόνη με 8ms??? Εγώ που έχω crt και θέλω να περάσω σε flat και την θέλω μόνο για games που να καταλήξω??? Σε ΤΝ ή σε IPS????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από ότι βλέπω όλο καλά λόγια λέτε για την 2311.Η απορία μου είναι η εξείς.Με τα παιχνίδια π'ως την παλεύει η οθόνη με 8ms??? Εγώ που έχω crt και θέλω να περάσω σε flat και την θέλω μόνο για games που να καταλήξω??? Σε ΤΝ ή σε IPS????

Κοιτα, ακομα δεν εχει παραπονεθει καποιος για games σε αυτη την οθονη, οποτε θεωρω οτι τον μεσο gamer θα τον καλυψει.

Βεβαια σε πολυ hardcore καταστασεις (επιπεδου αρκετα πανω απο το μεσο χρηστη) σε cs και λοιπα fps η crt απλα δεν εχει αντιπαλο.

Η 2311 ειναι μια αριστη επιλογη value for money αλλα δεν ειναι καθαρα gaming οθονη, σε αυτον τον τομεα ειναι μεσαιας κλασης αλλα εχει και αλλα πραγματα ασχετα με το gaming για αυτον που με το πισι του κανει λιγο απο ολα, και το ολο πακετο ειναι σε μια εξαιρετικη τιμη.

Ισως αν θες μονο παιχνιδια να πρεπει να κοιταξεις καπου αλλου με 120hz klp (απο δω και περα ας μιλησουν οι γνωστες)

:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, ακομα δεν εχει παραπονεθει καποιος για games σε αυτη την οθονη, οποτε θεωρω οτι τον μεσο gamer θα τον καλυψει.

Βεβαια σε πολυ hardcore καταστασεις (επιπεδου αρκετα πανω απο το μεσο χρηστη) σε cs και λοιπα fps η crt απλα δεν εχει αντιπαλο.

Η 2311 ειναι μια αριστη επιλογη value for money αλλα δεν ειναι καθαρα gaming οθονη, σε αυτον τον τομεα ειναι μεσαιας κλασης αλλα εχει και αλλα πραγματα ασχετα με το gaming για αυτον που με το πισι του κανει λιγο απο ολα, και το ολο πακετο ειναι σε μια εξαιρετικη τιμη.

Ισως αν θες μονο παιχνιδια να πρεπει να κοιταξεις καπου αλλου με 120hz klp (απο δω και περα ας μιλησουν οι γνωστες)

:)

Ευχαριστώ. Παρακαλώ όποιος ξέρει να πει την γνώμη του.:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.