Jump to content



επιτελους new VGA


mortisboy

Recommended Posts

...Mετα απο μια μακρα συμβιωση με την παναξια Suma 9500pro και με μια Αopen fx 5900

την οποια δεν την αντεχω με τιποτα ( πολυ θορυβο χωρις ιδιαιτερο νοημα ρε παιδι μου)...για αυτο και εχει μπει στο μηχανημα της δουλειας.....αποφασισα αν και οχι την καταλληλη εποχη να παρω μια 9800pro :D

Στο μυαλο μου ειχα να χτυπησω μια pro αλλα με 256mb 8x32.....αφου ετσι θα πετυχαινα και πυρηνα XT .....μετα απο αρκετο ψαξιμο ειδα οτι οι επιλογες δεν ηταν και πολλες για 256mb....ετσι κατεληξα σε 2 α) HIS Excalibur 9800pro 256mb :404 και β)Gigabyte 9800pro 256mb 8x32 :395 ......αν και δεν ειμαι fun της Giby τελικα χτυπησα αυτη .....γιατι ηταν σιγουρο οτι ειχε R360 πυρηνα και για το οτι για την Ηis δεν εχω ακουσει πολλα και δεν ημουν και σιγουρος για το R360!!

Ιδου λοιπον αν και εχει ξανακανει την εμφανιση της .....ακους Roooott:p

post-73-1416070932,278_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...το max που επιασα χωρις artifacts ειναι 444/384 ....αλλα παρατηρησα και κατι αλλο οταν πηγα στο rivatuner στο monitoring που εχει ...ειδα οτι λεει αλλα απο το overdrive....μηπως διαβαζει κατι αλλο αυτο???!!!

post-73-1416070932,6609_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

...το max που επιασα χωρις artifacts ειναι 444/384 ....αλλα παρατηρησα και κατι αλλο οταν πηγα στο rivatuner στο monitoring που εχει ...ειδα οτι λεει αλλα απο το overdrive....μηπως διαβαζει κατι αλλο αυτο???!!!

:confused::blink: ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ??? Για ολες τις vga δουλεύει???? Στην SUMA κανει??

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη Mortisboy, χεχε, καλή επιλογή....

όντως τα 2 temp readings διαφέρουν, τώρα να πω την αλήθεια, δεν είμαι σίγουρος πιο λέει την σωστή.

Καλό clockin φίλε, υπέροχη κάρτα, :T:

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια!!! Root οντως ειναι φοβερη καρτα χτες τι παιδεψα αρκετα και δεν εκανε κιχ....ασε που δεν κολλαει με τιποτα ...μονο artifacts βγαζει αμα της τα χωσω πολυ!!!

Για πες ομως ποια bios ειχες δοκιμασει ???και ποιο σου δουλευε καλυτερα???

Πηρα αυτα τα bios που ειχες δωσει στον zarra!!!προς το παρον εχω δοκιμασει μονο το ενα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.