Jump to content



Επίδοση μνημών σε δείκτη εμπειρίας windows 7


amoustakas

Recommended Posts

Έχω τις μνήμες της υπογραφής (4 GB - Corsair Dominator GT DDR3 2000 8-8-8-24) και ενώ στα 64 bit δίνει βαθμολογία 7.8 στα 32 bit δίνει μόλις 5.5! Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό; Οι μνήμες είναι 100% ελεγμένες και εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις μνήμες της υπογραφής (4 GB - Corsair Dominator GT DDR3 2000 8-8-8-24) και ενώ στα 64 bit δίνει βαθμολογία 7.8 στα 32 bit δίνει μόλις 5.5! Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό; Οι μνήμες είναι 100% ελεγμένες και εντάξει.

Πόση μνήμη αναγνωρίζει στα 32bit από τα 4GB;:)

Link to comment
Share on other sites

Πόση μνήμη αναγνωρίζει στα 32bit από τα 4GB;:)

3 και κατι αλλά νομίζω ότι αυτο δεν παίζει ρόλο στην αξιολόγηση. αντίθετα επειδη ειναι το όριο στα 32 bit θα έπρεπε η βαθμολογία να ειναι μεγαλύτερη, όπως σε καποιες adata ddr3 1600 gaming που είχα που έπεφταν λίγο στα 64 bit. διαφορα 2+ βαθμούς δε δικαιολογείται. αλλα windows είναι οπότε όλα να τα περιμένει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καί ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις εσύ λόγο αυτής της διαφοράς;;;

Είναι το σύστημα σου εμφανώς ποιό αργό ή έχεις γενικότερα προβλήματα απόδοσης ;;;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ψυχολογικό είναι.... ;)

BTW σε μένα στο σύστημα της υπογραφής αυτό το test δεν έτρεξε ποτέ πλήρως. Στου δίσκου τα test σταματάει - ίσως το ενοχλεί το RAID. Τα ίδια έκανε και παλαιότερα με RAID1. Δοκίμασα διάφορες ιδέες-προτάσεις αλλά δε θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Καμία αντιληπτή διαφορά στην ταχύτητα. Μόνο οι μνήμες έχουν διαφορά στη βαθμολογία . Ψυχολογικό το πρόβλημα για αυτό γύρισα σε 64 και επανήλθα στο πραγματικό σκορ. Κι εγώ όταν υπερχρόνισα κάρτα γραφικών πάλι σφάλμα έβγαζε και δεν τελείωνε το τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.