Jump to content



Seagate reCertified


s0me0ne

Recommended Posts

Καλησπέρα.. όπως λέει και ο τίτλος είχα την φαΐνή ιδέα να αγοράσω έναν επαναπιστοποιημένο δίσκο από το Plaisio.

Το πιο καλό είναι ότι σήκωσα το λειτουργικό πάνω του.. ( win7 x64 ) και όπως ίσως φανταστήκατε γρατσουνάει συνεχώς για το παραμικρό. Ένα firefox να έχω ανοιχτό κάνει ( χρατς χρουτς ) ασταμάτητα.

Και είπα να ποστάρω μπας και κάποιος έχει λύση για να σταματήσει ή να μειωθεί αυτός ο θόρυβος, γιατί κοιμάμαι δίπλα στο PC συνεχώς και είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικά θα μου ρίξουν άκυρο και θα μου πουνε ότι είναι κομπλέ... Και δεν με πειράζει να καεί κάποτε για αυτό το λόγο άλλωστε έχω και μόνο το λειτουργικό πάνω. Αλλά με τον θόρυβο δεν ξέρω τι να κάνω.

Επίσης, έφαγα 2 BSOD εδώ από χτες που σύνδεσα το δίσκο στο MEMORY.DMP . Όμως έβαλα και καινούριες RAM ( new in box ).

Υπάρχει περίπτωση ο δίσκος να προκαλεί το BSOD ?? Εφόσον, έχω το λειτουργικό πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.