Jump to content



Το καθημερινό απόσταγμα σοφίας...


vic

Recommended Posts

Ζηλεύετε που όλοι έχουν πει και από μία φράση που έχει μείνει στην ιστορία; Πιστεύετε πως και εσείς αξίζεται τέτοια αναγνώριση; Γιατί να έχουν στο φτύσιμο τα λεγόμενά σας; Η Victor Productions σκέφτεται πριν από εσάς για εσάς (sic :p) δημιουργώντας ένα θέμα όπου ο καθένας μπορεί να πει την ιστορία που σκέφτηκε, το ποίημα που έγραψε, το quote της ημέρας, το συμπέρασμα που έβγαλε τρώγοντας τον αγλέουρα με τους θιούς του το Πάσχα...and so on...

Θα ξεκινήσω από την ιστορία που είχα γράψει στο θέμα του Metro 2033.

Προσπαθούσα να κοιμηθώ στα κουρέλια που είχα στήσει στο πάτωμα. Μάταια όμως. Είχα βυθιστεί στις σκέψεις για την εξασφάλιση πόσιμου νερού και τροφίμων για την επόμενη εβδομάδα. Έπρεπε να σκεφτώ κάποιο τρόπο να τα καταφέρω από τα υπολοίματα που θα έβρισκα στο σταθμό. Δεν είχα το θάρρος να βγω στην επιφάνεια. Καθώς σκεφτόμουν όλους τους πιθανούς τρόπους έτσι ώστε να μη γίνω αντιληπτός...ξαφνικά ακούω ένα θόρυβο. Αργές πατημασιές στο νερό. Έρχονταν λίγο μετά τη στροφή του σταθμού. Ήταν σκοτάδι. Δεν μπορούσα να δω. Είχα μήνες να συναντήσω άνθρωπο. Οι περισσότεροι είχαν κάνει το λάθος να πάνε στην Ομόνοια. Τους επιτέθηκαν οι μεταλλαγμένοι. Τρομοκρατήθηκα. Είχα ακούσει ιστορίες για φρικτά αιμοβόρα τέρατα που πίνουν μέχρι και την τελευτάια σταγόνα του αίματός σου και μετά ξεσκίζουν τη σάρκα σου. Ακόμα και όταν μου τα περιέγραφαν, έτρεμα. Δεν τα είχα δει ποτέ μου. Ήμουν σίγουρος ότι ήταν ένα από αυτά. Δεν έπρεπε να χάσω χρόνο, αν ήθελα να ζήσω. Όσο και αν φοβόμουν, έπρεπε να το αντιμετωπίσω. Κατευθείαν αρπάζω το πιστόλι που είχα βρει πλάι σε ένα πτώμα παλιότερα. Ανάβω και τον φακό που είχα φυλάξει για μία τέτοια περίσταση. Τα χέρια μου τρέμουν. Με το ζόρι μπορώ να σημαδέψω. Τα βήματα σιγά σιγά ακούγονται να πλησιάζουν. Η καρδιά μου τρέχει σα παλαβή. Πρέπει να τα καταφέρω. Τα βήματα σχεδόν έφτασαν. Είμαι έτοιμος. Μισός στη σκιά, μισός στο φως από το φακό ξεπροβάλει πίσω από τη γωνία...

ο Μητσοτάκης...

:hehe: :hehe:

%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82.jpg

Ξεδιπλώστε το ταλέντο σας... :hehe:

Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις στο Π.Ο.Θ. είναι εντελώς συμπτωματική. Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.