Jump to content



i3 540


panzaxa

Recommended Posts

Καλησπερα εχω αυτον το επεξεργαστη (ι3 540) με μια asus p7p55d pro ποσο και με ποιο τροπο μπορω να τον ανεβασω ? για ψυκτρα εχω μια cooler master V10 και τροφοδοτικο 450 corsair εχω χρονια στους υπολογιστες αλλα τωρα ψαχνω για oc ειμαι παντελως ασχετως στο θεμα :fist:μια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Απλα μπες στο bios και ανεβαζει σιγα σιγα το fsb του επεξεργαστη

λιγο καθε φορα και δοκιμαζε να κανεις boot και να δεις αμα ειναι σταθερο και συνεχιζεις

επιτα καποια στιγμη που θα φασ μπλε οθονες

δινεις λιγο πιο πολυ απο το μανισιο ρευμα στον επεξεργαστη μια επιλογη παραπανω απο τη εργοστασιακη

το ιδιο θα κανεις και με τις μνημες με τα ρευματα και με τα υπολοιπα ppl και λοιπα

θα παιζεις με τα ρευματα με τις ρυθμισεις ωστε να φτασεις σε ενα ικανοποιητικο σημειο αλλα και σταθερο το συστημα

Αυτα τα υπολοιπα θα τα μαθεις και μονος σου με το να πειραματιστεις

με προσοχη παντα με τα ρευματα μην καψεις και τπτ

επισης ξεχασα να πω καθε που μπουταρεις στα windows εκτος απο την σταθεροτητα του συστηματος να ελενχεις και τις θερμοκρασεις του επεξεργαστη εαν ειναι normal

Αυτα για αρχη ελπιζω να σε καλυψα :);)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.