Jump to content



Πρόβλημα με το ρεύμα μονο όποτε θέλει?


bill86

Recommended Posts

καλό σας απογευμα :)

έχω ένα προβληματάκι με ένα pc Που πρώτη φορά βλέπω

είναι ένα σχετικά παλιό pc P4 3,2 GHz με ram 3 GB ddr2 (2 και 1)

είχε xp το παλικάρι και βάλαμε μια 512ΜΒ ram Που είχε ακόμα και του βάλαμε τα windows 7 32bit ειδα οτι τα σηκώνει οπότε και τα δοκιμάσαμε.

δούλεψε άψογα για μία μέρα με τα update του προγράμματα εγκατάσταση κτλ κτλ ώσπου κάποια στιγμι κόλισε-πάγωσε ολο το pc του έκανε μια επανεκκίνηση έφτιαξε για λίγο του το ξανακάνει αλλι μια φορα το κλεινει τελείως πάει να το ανοίξει και ήτανε σαν να μην έδινε ρεύμα στην μητρική... δούλευε τα ανεμιστηράκια δουλεύανε αλλα η οθόνη δεν έπερνε καθόλου σήμα ούτε το cd rom κουνίοτανε όπως επίσης και τα λαμπάκια δεν δείχνανε την κατάσταση οτι λειτουργεί και οτι κινείτε ο σκληρος 0....

το είδα να πω την αλήθεια δεν ήξερα πολλά πράγματα να κάνω μόνο την μπαταρία της μητρικής έβγαλα να κάνει ενα reset και για καλή μου (προσωρινή) τύχη δούλεψε για μία ακόμα μέρα σήμερα δλδ και έκαναε πάλι το ίδιο μόνο που αυτή την φορά το κόλπο με την μπαταρία δεν έπιασε :p

οπότε? μητρική? τροφοδοτικό? μία λειτουργει comple μια όχι γιατι?

να σημειώσω οτι δυστηχός δεν έχω δεύτερο pc να δοκιμάσψ τα πράγματά του ένα ένα αν και είμαι στραμένος πρός πρόβλημα μητρικής. μήπως το bios ήθελε αναβάθμιση? (μου το είπανε και αυτό!)

ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Είσαι 100% για νέο τροφοδοτικό.

Η περιγραφή σου για το πρόβλημα με το CD Rom ( DVD ότι και να είναι ) ταιριάζει απόλυτα στην διάγνωση.

Συμβαίνει όταν τα 12V είναι λιγότερα από ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ τροφοδοτικό ε? απλα δεν μου πήγε το μυαλο σε τροφοδοτικό γιατι είχα την εντυπωση οτι αυτα πάνε μία και έξω δλδ βγάζει πρόβλημα τέλος όχι θα λειτουργήσω για μία μέρα ακόμα κανονικά και μετά ξαναχαλάω... καταλαβαίνεις τι ενοω...

παρεπιπτόντος το πάγωμα αυτό που έκανε μέσα στα windows το έκανε και με xp που είχε γιαυτό και προχωρήσαμε σε format μήπως φτίαξει + windows 7

μάλλον έχω τροφοδοτικό να δοκιμάσω οπότε θα το δοκιμάσω να δω αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.