Jump to content



WaterCooling


VasPoly

Recommended Posts

Σαν καινουριος στο αθλημα του case moding και θελοντας να κανω κατι ξεχωριστο με το PC μου ξεκινησα δειλα δειλα να αγοραζω πραγματα για να βαλω υδροψηξη.Για αρχη εχω σκοπο να ψηξω μονο την μητρικη και σιγα σιγα να προσθετω.

Αγορασα Black Ice GT stealth 240 - Black για ψυγειο

EK-Supreme LT - Plexi για την cpu.

Το κουτι μαλλον θα ειναι το Haf X της CoolerMaster αλλα σκεφτομαι και το Raven 02 της Silverstone.

Για αντλια σκεφτομαι Swiftech MCP655-B 12v DC Pump w/Tach Sensor ή eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής και για ρεσερβουαρ Bitspower 5.25 Bay Reservoir with UV Blue O-ring (Acrylic version) - BP-WT525AC-CLUVBL

Ειμαι ακομα σκεπτικος με το κουτι και τις αντλιες.....Αν μπορειτε βοηθηστε λιγο την κατασταση!Γιατι το εχω καψει λιγο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ουτε ενας να πει μια γνωμη????Τελικα κατεληξα στο HAF-X :T: για το κουτι για τα υπολοιπα δεν εχω καταληξει ακομα :hmm: ....Λιγο βοηθεια...Το hardware ειναι

Cpu: Quad core Q9450

Mombo:Asus P5P43pro

Ram:Corsair Vengance 4gb 1600Mhz ddr3

Gpu:Asus 9600Gt 512Mb---> θα αλλαξει συντομα!

Hdd1:2x Velociraptor 300Gb Raid0

Hdd2: Wd 640Gb storage

Psu:Aerocool 620w

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.