Jump to content



Kapputt 9500GT


jackess

Recommended Posts

Καλημέρα λαμπίτες...

είχα 1 ή 2 χρόνια τώρα (θα σας γελάσω) μία ταπεινή 9500gt της sparkle αλλά η οποία με βόλευε να πω την αλήθεια στην ανάλυση που ήμουν. ε ήρθε η ώρα λοιπόν να την πουλήσω! έρχετε λοιπόν ένας φίλος να την βάλουμε στο pc του την βάζουμε και η κάρτα έπαιζε κανονικά. έπρεπε όμως να βγάλουμε τους drivers της παλιάς του κάρτας (μια ati).

Βάζουμε την άτι, βγάζουμε τους drivers, βάζουμε πάλι την nvidia και μπαμ! η κάρτα τα έπαιζε...μου βγάζει περίεργα στην οθόνη!

Την βάζω στο δικό μου, που δούλευε μια χαρά, και εκεί τα ίδια. Λέω τα έπαιξε. Την άφησα κάποιες μέρες και λέω δεν την ξαναδοκιμάζω σήμερα (που έκανα φορμάτ) μπας και παίξει?

Την βάζω πριν από λίγο, τα ίδια! Την πρώτη φορά άνοιξε, μπήκε στα παράθυρα αλλά πρόσεξα κάτι πολύ περίεργο!

μου έβγαζε λες και ήταν αλιωμένα τα pixel ή διαφορετική στοίχιση το rgb ή κάπως έτσι! μόλις πήγαινα το ποντίκι από πάνω, αυτά εξαφανίζονταν και γινόταν περδίκι σε αυτό το σημείο η κάρτα!

Υπάρχει κανένας τρόπος να την φτιάξω η μπα?

Εδώ έχω και ένα βίντεο :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=su4wpA4xk-k&feature=youtube_gdata]YouTube - Dead 9500GT[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Και μετά πασπαλίζεις με ζάχαρη άχνη.

αυτό δεν μπορεί να την χαλάσει?:fist:

Έχεις λαδώσει φαντάζομαι το ταψί για να μη κολλήσει..?... :p

εγώ ήξερα ότι βάζουμε μόνο αλουμινόχαρτο...την επόμενη φορά θα το λαδώσω :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.