Jump to content



Αγορά Laptop για desktop replacement


Kostas T

Recommended Posts

Χριστός Ανεστη και Χρόνια πολλα σε όλους.

Θα ήθελα τισ απόψεις σας μιας και είμαι στη διαδικασία έρευνας αγοράς για νέο Laptop.

Όπως αναφέρω και στον τίτλο προορίζεται για desktop replacement.

Είχα τον HP dv7-5000 (Φορητοί υπολογιστές HP Pavilion dv7-5000 Entertainment series Για οικιακή χρήση).

Αλλά δυστυχώς αναγκάστηκα να τον στείλω πίσω γιατι είχε το προβληματικό chipset της intel.

Τον κράτησα 2 μήνες και πραγματικά ήμουν πολύ αυχαριστημένος από την απόδοσή του.

Τώρα λοιπόν ζαχαρώνω τον Dell xps L702x(Dell XPS L702x i7-2630QM/4GB/500GB | Skroutz.gr)

Έχει κανένας προσωπική εμπειρία?

Επίσης μου άρεσαν και άλλοι 2 HP: 1) Φορητοί υπολογιστές HP Pavilion dv7-6000 Entertainment series Για οικιακή χρήση

και 2) HP Pavilion dv6-6003ev Entertainment Notebook PC (LL055EA) προδιαγραφές - HP Για οικιακή χρήση προϊόντα

Βέβαια ο πρώτος δεν γνωρίζω σε τι τιμή βγαίνει (δεν θέλω να ξεφύγω πολυ πάνω από το χιλιαρικο) και ο δεύτερος βγαινει 15".

Απότι μπορείτε να καταλάβεται δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η φορητότητα όσο η δύναμη σε επεξεργαστή και γρφικά.

Περιμένω να μου πείτε τη γνώμη σας και να μου υποδείξετε και κάποια άλλα μοντέλα που πιστεύεται οτι ταιριάζουν στην περίπτωσή μου.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφου οπως λες το θελεις για desktop replacement, τοτε απεκλεισε τον Hp με την 15αρα οθονη.

17 και πανω ιντσες να κοιτας.

Προσωπικα θα σου προτεινα τον Dell που εχεις βαλει και εσυ στο λινκ παραπανω.

Διαβασα τα καλυτερα σε γειτονικο φορουμ.

Αν ειχε και Full HD οθονη (στο εξωτερικο εχει κυκλοφορησει, στην Ελλαδα σε κανεναν χρονο θα τον φερουν ετσι οπως το κοβω), θα ηταν μακραν ο καλυτερος στην κατηγορια του!

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο που λες με ful hd οθόνη μήπως είναι αυτό που έχει πάνω την gt555 και έχει και blue ray και 3d οθόνη;

Γιατί αν είναι αυτό (το είδα στο επίσημο site της dell) πιστεύω οτι θα ξεφεύγει σε τιμή..

Όπως και να έχει δεν νομίζω τελικά να κυκλοφορεί κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο ακριβως το μοντελο μιλαω.

Στην Γαλλια το συγκεκριμενο κανει 1130 ευρω.

Για αυτο ανεφερα χαρακτηριστικα την Ελλαδα και τις πανακριβες τιμες που τα εχουν εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.