Jump to content



c2d+mobo και ddr2


subneo

Recommended Posts

Gskill 2x1GB DDR2 PC6400 από RMA . Δεν ξέρω αν είναι θέμα συμβατότητας αλλα στην P5QLD PRO έπρεπε να βάλω τα timings auto και mem volt 2.1 (οσο λέει στο κουτάκι τους δηλαδή) για να δουλέψουν σωστά. Φαντάζομε πως στο auto έδινε 1.8 volt γιαυτο δε δούλευαν. Με τις παραπάνω ρυθμίσεις πάντως έκαναν 10 loop στο memtest με 0 errors.

Στο κουτάκι τους στα 20 ευρώ.

C2D E6300 + Asus P5VD2 VM-SE =40 ευρώ

Ο επεξεργαστής δούλευε μόνιμα σε 400fsb default vcore απροβληματιστα. Δεν έχει ψήκτρα.

Την μητρική την δίνω σαν δώρο γιατί είναι κάπως ιδιότροπη και δίνεται ως έχει χωρίς κουτιά/καλώδια/backplate. Δούλευε κανονικά με τον ποιο πάνω επεξεργαστή, μια ram Kingston, sata1 hdd και onboard vga.

Με τις ποιο πάνω μνήμες δε δούλευε, με sata2 hdd δε δούλευε και με pcie 2.0 κάρτα γραφικών πάλι δε δούλευε. Λίγο που το έψαξα, μάλλον θέλει ποιο παλιά κάρτα για να παίξει. Με λίγα λόγια, η μητρική δεν είναι χαλασμένη, απλά δεν είναι συμβατή με ποιο καινούριο hardware.

Πιστεύω έκανα πλήρη ανάλυση οπότε δεν θα δεχθώ επιστροφές

Αν κάποιος τα θέλει όλα, τα παίρνει με ένα 50αρι αλλα προσοχή! Οι μνήμες δεν είναι συμβατές με αυτή την μητρική!

Ανταλλαγή με xperia x10 mini συν 30 ευρώ από εμένα.

Ανταλλαγή με οθόνη (με vga και dvi) 22” συν 30 ευρώ από εμένα.

Συναλλαγή ΜΟΝΟ με συνάντηση ΜΟΝΟ στον ηλεκτρικό της N.Ιωνίας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.