Jump to content



ntfs to fat32 ?


ARMAGEDDON

Recommended Posts

σπέρα πως μπορώ να κάνω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που είναι σε ntfs και από την διαμόρφωση μπορεί να γίνει ntfs ή exfat ναι αλλά εγώ θέλω fat32 ... για πείτε κανένα προγραμματάκι

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

σπέρα πως μπορώ να κάνω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που είναι σε ntfs και από την διαμόρφωση μπορεί να γίνει ntfs ή exfat ναι αλλά εγώ θέλω fat32 ... για πείτε κανένα προγραμματάκι

ευχαριστώ εκ των προτέρων

partition magic
Link to comment
Share on other sites

το partition magic δε δουλεύει στα 7 απ' οτι ξέρω. πολύ καλό partition tool ειναι το EASEUS partition master professional, επιλογή για convert εχει αλλά ειναι γκρίζα τώρα που δοκίμασα τον δικό μου εξωτερικό. Εκτός αμα τον χωρίσεις σε παρτιτιον και ορισεις εκει φατ32 συστημα.

γενικά είναι μανούρα η όλη διαδικασία... Το είχα κάνει πριν καιρό σε εναν εξωτερικό αλλά είχε φορμαριστεί πρώτα νομίζω από windowsXP οπου εδιναν ΦΑΤ32 επιλογή αλλά και παλι χωρίς σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.