Jump to content



HD3870 X2 σε DFI NF4 SLI-DR


Sitios

Recommended Posts

Καλησπέρα.΄Εχω μια DFI NF4 SLI-DR και σκέφτομαι να βάλω πάνω μία ATI Radeon HD3870 X2.

Ήθελα να ρωτήσω εάν η μητρική θα "δει" και τις 2 GPU και τη συνολική μνήμη της VGA (2 x 512MB).

Όποιος το έχει δοκιμάσει ή γενικά ξέρει σίγουρα, παρακαλώ ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω θα την αναγνωρισει χωρις να μαι σιγουρος απλα σκεφτομαι λογικα

γιατι ειναι μια καρτα με 2 πυρινες και οχι 2 καρτες ξεχωριστες

αλλα περιμενε να σε πει καποιος ειδικοτερος :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι, δεν εχει καμια σχεση η μητρικη οταν ειναι διπλη η καρτα οπως καλα σκεφτικε λογικα και ο auditt. και αυτο γιατi ο controler του cf ειναι πανω στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, όταν λες ότι τη βλέπει σαν μονή κάρτα τι εννοείς? Αν ανοίξω ένα gpu-z θα μου δείχνει 320 shaders αντί 320 x2 = 640? Επίσης στο bandwidth της κάρτας, θα μου δείχνει γύρω στα 70GB/ ή γύρω στα 115GB/s που έχει η διπύρηνη? Και αν μου δείχνει μόνο τους 320 shaders, πως μπορώ να ξέρω ότι δουλεύουν κανονικά και οι δύο gpu...?

Link to comment
Share on other sites

Το crossfire το εχει πάνω η κάρτα! Σε οτι motherboard τη βάλεις, θα δουλεύει κανονικά με τους 2 πυρίνες!!! Δεν εχει να κάνει με το ότι η οι motherboard είναι sli!Αν έβαζες αλλη μια 3870 δεν θα σου δούλευαι καν!Παντως αν και πολυ παλια καρτα παιζει τα παντα χωρις να κολα και σε μεγάλες αναλύσεις 1920*1200*32!!!Την εχω ακομα εγω....

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να μην παιρνω ορκο???οπου και να εχω βάλει 2πύρινες ατι σε νβιδια motherboard δουλευουν αψογα!!!

δεν εννουσα φιλε μοθ για αυτο μην παιρνεις και ορκο

το εννουσα πως μην παιρνεις και ορκο οτι τα παιζει ολα τα παιχνιδια σε max details

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, όταν λες ότι τη βλέπει σαν μονή κάρτα τι εννοείς? Αν ανοίξω ένα gpu-z θα μου δείχνει 320 shaders αντί 320 x2 = 640? Επίσης στο bandwidth της κάρτας, θα μου δείχνει γύρω στα 70GB/ ή γύρω στα 115GB/s που έχει η διπύρηνη? Και αν μου δείχνει μόνο τους 320 shaders, πως μπορώ να ξέρω ότι δουλεύουν κανονικά και οι δύο gpu...?

Αφού ξέρεις γιατί ρωτάς?

Ακόμα δεν την έχεις βάλει επάνω την καρτα να απαντήσεις μονό σου στην <απορία> σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως αυτό θα σου δηχνει με τους shared...αλλα bandwidth einai γυρο στα 61GB/s! Ολα αυτά Χ2...αλλα πρέπει να σου γράφει enable 2 gpu! Οσο για την ανάληση μόνο crysis kai assasin 2 είναι σε 1600*1200! H καρτα σα Πρώτη 2gpu της Ατι τα πηγε και τα πηγαινει πολυ καλα!!!Ωρα για 6990:man_in_love::man_in_love::o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.