Jump to content



Smartphone μέχρι 200 ευρώ


Pasatempios

Recommended Posts

ωραια...γιατι μαλλον ξεχναμε να δουμε την ωμη αληθεια και παρασυρομαστε..

και παραθετω το ποστ του ναρτα που ειχα ρωτησει πριν καποιες μερες σχετικα με δαυτα

Android:

Λειτουργικό της Google που μπαίνει σε μια πλειάδα συσκευών απο διαφόρους κατασκευαστές με κυριότερους HTC, Motorola, Samsung

+ Ευέλικτο λειτουργικό που επιτρέπει μεγάλη ελευθεριά σε παραμετροποίηση, αρκετές εφαρμογές, υποστήριξη flash από την εκδοσή 2.2 και έπειτα

- Κατακερματισμένο λόγω ταυτόχρονης κυκλοφορίας πολλαπλών εκδόσεων, μη βελτιστοποιημένο για να αναδείξει το hardware ορισμένων πανίσχυρων συσκευών

iOS

Λειτουργικό της Apple βασισμένο στο OSX και κατ επέκταση στο UNIX. Μοναδικές συσκευές που το υποστηρίζουν ειναι τα iPhone

+ Βελτιστοποιημένο λειτουργικό πανό στο hardware των συσκευών, idiot proof λειτουργεία και χρήση. Πληθώρα προγραμμάτων για κάθε γούστο και βαλάντιο

- Ισχνές εως μηδενικές παραμετροποιήσεις ακόμα και σε επίπεδο εμφάνισης χωρίς Jailbreak. Ηλίθιες κατά την γνώμη μου απαγορεύσεις (bluetooth file transfer) και απαραίτητα χρήση iTunes για τον συγχρονισμό της συσκευής. Μη υποστήριξη flash

να και το υπολοιπο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Το ideos x5 έφτασε επιτέλους.Έπειτα από 1 ώρα χρήσης έχω να πω ότι το κινητό ΤΑ ΣΠΑΕΙ!Από άποψη απόδοσης,ταχύτατο χωρίς κολλήματα.Η ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή αν και το πλαστικό κάλυμμα του πίσω μέρους φαίνεται λίγο εύθραυστο.Το wifi επίσης είναι σταθερό.

Όμως τώρα θέλω να δοκιμάσω ένα custom rom ώστε να μπορώ και να το κλοκάρω(δεν μπορώ με το setcpu ακόμα και με root).Καμία πρόταση και επίσης κανένας οδηγός που χρησιμοποιήσατε αν φλασάρατε εσείς θα μου ήταν πολύ χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.