Jump to content



Gaming mouse


nikchris

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
τι καλυτερο εχει το black edition περα απ τη διαφορετικη εμφανιση;

Κανονικα στο razer store εχουν ιδια τιμη.

Εδω υπαρχει η διαφορα.

Εχουν φτιαξει την μετριοτατη ροδελα βασικα και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Ωρε μανα τριχα!:p

Εχει σχεδιαστει για palm grip δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να παιξεις με claw!

Απλα επειδη εχει "γεματο" κωλο δεν πολυβολευει.

-τουλαχιστον εμενα δεν με βολευει-

Ο gbak πιθανολογω οτι λογω χερουκλας θα το βολευοταν πολυ το deathadder.

Aπο τη γκαμα της Razer πιστευω οτι τα Lachesis/Abyssus ειναι καταλληλοτερα για claw grip.

Link to comment
Share on other sites

χεχε,δεν μου αρεσει το deathadder,σε Roccat™ Kova τι λες? πρπει να ειναι πιο μεγαλο απο το τζι9χ

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια με δαυτο, οτι εχω ακουσει απο δω και απο εκει.Και ειναι και claw grip σαν design...

Περιμενε απαντηση του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] που σταντε θα εχει ενα κατεβατο να γραψει.

Link to comment
Share on other sites

Ο OP ειπε οτι θελει claw grip.

Εχει σχεδιαστει για palm grip δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να παιξεις με claw!

samaras_kolotoumpas.png

Όσοι σκέφτεστε τα Razer μην ξεχνάτε και το ανύπαρκτο support της εταιρίας...

Ποντικι παιρνεις οχι αυτοκινητο ...

Μην ξεχάσεις και δε ρίξεις την σπόντα σου στον [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] εσύ :p

Εγώ πήρα πρόσφατα το Kone[+]. Μην το πάρεις. Προσωπικά μου αρέσει πολύ, το έχω βολευτεί, έχει εξαιρετική ακρίβεια και δε θεωρώ ότι χάνει πουθενά το tracking.

Αλλά, με δυσκολεύει στα Windows, αυτό δηλαδή που αναφέρεις στο πρώτο post, οπότε αν αυτό είναι το θέμα σου, θα το έχεις κι εδώ. Ίσως βέβαια να φτιάχνεται, αλλά δεν έχω κάτσει να ψάξω τις ρυθμίσεις. Το έκανα για το BF3 και στα Win δεν ασχολήθηκα.

Δεν ειχε να κανει με τον νεφτι, υπαρχουν ΠΑΡΑ πολλα ταγαρια εκει εξω που ειναι χειροτεροι, ρωτα τον [MENTION=14346]MicAn[/MENTION] να σου πει με ποσους εχω βριστει στο l4d, ο ενας εχει λεγομενο situational awareness αμοιβαδας και οταν με βλεπει να βαραω τοιχους φωναζει " hax ! " ο αλλος δεν μπορει να ακουσει τι του λεμε στο μικροφωνο, ο αλλος μας κανει να ακουγομαστε 2 φορες οποτε μιλαμε κ.ο.κ

Το kone+ για καποιο περιεργο λογο ειναι οντως λιγο πιο αξιοπιστο σε fast swipes απτα περισσοτερα laser, (το ιδιο και το πανακριβο sensei), και παλι ομως την 1:1 απροκιση των καλων optical δεν την εχει, τωρα αμα εσυ βαριεσαι να κουνησεις το χερι σου ingame, και δεν σε ενοχλει που εισαι στο desktop με το gay acceleration curve των windows - χωρις markC fix και με clothpad κατω απτον 9500, δικο σου θεμα. :)

ε πες καποιο ρε

Ρωτας για mouse το ιδιο ατομο που σου ειχε πει πως τα 3d monitor ειναι αχρηστα χωρις 3d vision kit, ok ... μερικες φορες αναρωτιεμαι γιατι ποσταρω εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

^ωπα δεν το χα δει ,αλλα ρε συ το τζι700 δεν ειναι usb,και recharge μπαταρια,ελεος με τιποτα

Γιατί δεν είναι usb? μια χαρά usb είναι και το rechargable μη σε πειράζει καθόλου. Συνδέεται με καλώδιο και φορτίζει ενώ παίζεις αλλά μεταφέρονται και τα δεδομένα μέσω αυτού σε περίπτωση που πιστεύεις οτι έχει lag. Αν και στο συγκεκριμένο έχω καταλάβει οτι είναι ανύπαρκτο.

Επίσης όπως υπόθηκε είναι μεγάλο. Αν θες μεγάλο ποντίκι και γενικά είσαι palm grip τύπος (like me) ρίξε ένα βλέφαρο και στα sidwinder της microsoft. Αν και δεν είμαι φαν της microsoft τα sidewinder "μιλάνε" στο χέρι μου

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή μου το πήρανε δώρο γενεθλίων αλλά δεν έχω προλάβει να το ζορίσω σε gaming Grunt πες μια γνώμη για το X8. Το μόνο αξιόλογο που έχω κάνει είναι Autocad (στο οποίο είχε καλή ακρίβεια αλλά δεν θα το έπαιρνα σαν benchmark).

Link to comment
Share on other sites

...τωρα αμα εσυ βαριεσαι να κουνησεις το χερι σου ingame, και δεν σε ενοχλει που εισαι στο desktop με το gay acceleration curve των windows - χωρις markC fix και με clothpad κατω απτον 9500, δικο σου θεμα...

Σε απλά Ελληνικά...; :hm:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι usb? μια χαρά usb είναι και το rechargable μη σε πειράζει καθόλου. Συνδέεται με καλώδιο και φορτίζει ενώ παίζεις αλλά μεταφέρονται και τα δεδομένα μέσω αυτού σε περίπτωση που πιστεύεις οτι έχει lag. Αν και στο συγκεκριμένο έχω καταλάβει οτι είναι ανύπαρκτο.

Ακριβως. Εγω παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το G700 στα οποια fps εχω παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή μου το πήρανε δώρο γενεθλίων αλλά δεν έχω προλάβει να το ζορίσω σε gaming Grunt πες μια γνώμη για το X8. Το μόνο αξιόλογο που έχω κάνει είναι Autocad (στο οποίο είχε καλή ακρίβεια αλλά δεν θα το έπαιρνα σαν benchmark).

5 τονοι neg accel + angle snapping

Microsoft Sidewinder X8 vs Razer Deathadder

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.