Jump to content



Μεταφορά partition απο hdd σε ssd σε φορητό υπολογιστη


Recommended Posts

Αν και εχω διαβασει γενικα στο φόρουμ για εγκατασταση ssd δεν εχω καταλαβει τελικα τι πρέπει να κανω.

Εχω μια υπαρχουσα εγκατασταση 80 gb στο λαπτοπ μου στο σκληρό δίσκο και θελω να βάλω τον vertex 2 120gb πάνω. Πως μπορω να το κάνω χωρις fresh install και τι πρέπει να κλείσω από υπηρεσιες;

Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθήσω ώστε να μην χασω τιποτα...Εχω τη διπλωματικη και πολλα ακομη εγγραφα εκει μέσα.

Με ποιο προγραμμα μπορώ να κάνω τη μεταφορά του partition; Χρειαζεται να κανω alignment?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα που μέσω αυτών μπορείς να κάνεις clone μία εγκατάσταση windows σε άλλο μέσο αποθήκευσης.

π.χ το Acronis True Image και το Norton Ghost.

Θα σου έχει επιλογή δηλαδή στο πρόγραμμα να κάνεις clone όλο τον σκληρό στον solid state.

Link to comment
Share on other sites

@@@@ τη μαλ@κια της Acronis κολλαει και δεν γινεται τιποτα 2 μερες τωρα...ουτε με το paragon migrate to ssd . το πρωτα κολλαει, το δευτερο αποτυγχανει...

θα το σπασω...!!! καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.