Jump to content



usb wireless για gaming ?


ARMAGEDDON

Recommended Posts

σπέρα παιδιά ... επειδή θα μετακομίσω το pc στον απο πάνω όροφο και βαριέμαι να μπλέκω με καλώδια θα ήθελα να ρωτησώ πιο wireless usb είναι το καλύτερο για gaming ...

πρώτη επιλογή είναι να βάλω μία pci

D-LINK DWL-G510 11/54MBPS PCI ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR

και μετά usb

1. D-LINK DWL-G122 11/54MBPS USB DONGLE - WIRELESS - E-SHOP.GR

2. TRENDNET TEW-624UB 300MBPS WIRELESS N USB ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR

τι να πάρω ?

μέχρι 20 ευρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων

edit router έχω βάλει και στον πάνω όροφο (switch ασύρματο) απόσταση 2-3 μέτρα τούτο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό και είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Δεν παίζω βέβαια δικτυακά παιχνίδα αλλά πιάνει καλό σήμα και έχει βάση και περιστρεφόμενη κεραία για να μπορείς να το μετακινείς ώστε να πιάνει καλύτερα σε περίπτωση προβλήματος.

TP-LINK TL-WN722NC | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

σπέρα παιδιά ... επειδή θα μετακομίσω το pc στον απο πάνω όροφο και βαριέμαι να μπλέκω με καλώδια θα ήθελα να ρωτησώ πιο wireless usb είναι το καλύτερο για gaming ...

πρώτη επιλογή είναι να βάλω μία pci

D-LINK DWL-G510 11/54MBPS PCI ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR

και μετά usb

1. D-LINK DWL-G122 11/54MBPS USB DONGLE - WIRELESS - E-SHOP.GR

2. TRENDNET TEW-624UB 300MBPS WIRELESS N USB ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR

τι να πάρω ?

μέχρι 20 ευρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων

edit router έχω βάλει και στον πάνω όροφο (switch ασύρματο) απόσταση 2-3 μέτρα τούτο

Αν το online gaming είναι τύπου first person shooter και κάθε ms μετράει τότε ξανασκέψου το ethernet. Ότι και να βάλεις σε ασύρματο θα έχεις τουλάχιστον 1-3 ms καθυστέρηση σε σχέση με το ethernet.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα level one usb adapter LevelOne WUA-0614 - Κάρτα δικτύου - USB Adapter | Multirama >Πολυ καλυτερο σημα οταν ξεκιναει ο υπολογιστης δεν το χανει οπως εκανε με το usrobotics που ειχα πριν.

Εδω και ενα speed test. Πινκ απο 15 εως 17

1307459039.png

Με ethenet πινκ απο 14 εως 17

1307486825.png

Βεβαια Modem και adapter ειναι στα 5 μετρα >Αν αλλαξω οροφο δεν ξερω ποσο θα χασει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε τι απόσταση είναι απο το router περίπου (πόσα μέτρα δλδ υπολογίζεις) ? Η ποιότητα σήματος σου και η ισχύς ζεύξης τι ποσοστό σε δίνει ?

είναι λιγο περίεργα σε μένα γιατί έχω τραβήξει από κάτω από τον swicher 30μετρο ethernet καλώδιο και δίνω σε ένα άλλο router τούτο TP-Link Wireless Router N 300Mbps, Gigabit TL-WR1043ND - Ασύρματα Router - plaisio.gr η απόσταση άντε να είναι δύο τρία μέτρα με αυτό με το usb

και το πήρα από το πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.