Jump to content



Gaming pc με 700 ευρώ


stathid90

Recommended Posts

ένας φίλος μου έβαλε να του κάνω μία σύνθεση ενός gaming pc με όριο τα 700 ευρώ..

Από πλαίσιο θα γίνει η παραγγελία.

Προς το παρόν έχω καταλήξει σε κάτι τέτοιο, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος..

psu : Corsair Enthusiast Series TX650

cpu : AMD Phenom II X4 955

mobo : MSI 890 GXM-G65

hdd : Western Digital Caviar Blue 1tb

ram : Corsair Value Select 4GB Kit DDR3-1333

case : CoolerMaster Elite 430 Black Case

optical drive : LG DVD-RW

gpu : Sapphire 6950 (PCI-Express, GDDR5, 1GB)

σύνολο 727 ευρώ

ΥΓ : σε full hd θα παίζει , χωρίς φίλτρα αλλά θα κρατήσει για αρκετό καιρό το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Aν η αγορά είναι να γίνει αποκλειστικά από το Πλαίσιο, προσωπικά δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο από αυτό που ήδη έκανες,αν όμως δεν έχεις πρόβλημα να γίνει από άλλο μαγαζί (π..χ VISION STUDIO COMPUTERS το οποίο έχει έδρα στην Θεσσαλονίκη) να το συζητήσουμε.

Υ.Γ Αν θα μπορούσε να περιμένει λίγο ο φίλος σου(κανά μήνα περίπου) που θα έρθουν οι καινούργιες μητρικές την AMD ,πιστεύω θα ήταν το καλύτερο,κυρίως όσο αφορά την αντοχή στο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω στην καρτα. παρε την 2 gb. η καλυτερα nvidia 560 gtx δες εδω γιατι... NVIDIA GeForce GTX 560 Ti 1GB Review - Page 10

Δεν ειναι σωστο να κρινουμε την καρτουλα για ενα game, αλλα για την συνολικη της εικονα;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.