Jump to content



Αντικατάσταση 6950 με τι;


panos444

Recommended Posts

να ρωτησω κατι: αγορασα απο ενα μελος μια 6950 της sapphire. πεθανε αξαφνα,βασικα εβγαζε artifacts.την παω πισω και μου λεει να στην αλλαξουμε.μου την αλλαζουν με την 6950 που φεραν τωρα,η οποια εχει ακριβως ιδιο κωδικο αλλα προκειται για αλλη καρτα,δεν εχει το διπλο bios. αντιθετα η flex που εχουν εχει το 2πλο bios. η αποδειξη αγορας ειναι απο την αρχη του χρονου, στα 310ευρω.μπορω να τους πω να μου την αλλαξουν με αυτη χωρις να δωσω τα 50 ευρω διαφορα αλλα μονο τα 10?ρωτισα για την msi που εχουν στο site με τα 250€ αλλα μου ειπαν πως δεν ειναι διαθεσιμη:(

(δεν εκανα καινουριο θεμα,αν κριθει οτι χρειαζεται θα το κανω..!)

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη στο πλαισιο υπαρχει μονο msi που σου ''κανει''.η saphpire που χει τωρα δεν ξερω αν ξεκλειδωνει.αλλα και παλι τι να κανεις?παρε αυτη και ας μην ξεκλειδωνει.6% χανεις σε επιδοσεις....αν και νομιζω πως υπαρχει τροπος να ξεκλειδωνουν και νεες φουρνιες της 6950...παντως σε καθε περιπτωση ζητησε 2gb και σφραγισμενη καρτα.α. και μην δωσεις ουτε cent παραπανω!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη στο πλαισιο υπαρχει μονο msi που σου ''κανει''.η saphpire που χει τωρα δεν ξερω αν ξεκλειδωνει.αλλα και παλι τι να κανεις?παρε αυτη και ας μην ξεκλειδωνει.6% χανεις σε επιδοσεις....αν και νομιζω πως υπαρχει τροπος να ξεκλειδωνουν και νεες φουρνιες της 6950...παντως σε καθε περιπτωση ζητησε 2gb και σφραγισμενη καρτα.α. και μην δωσεις ουτε cent παραπανω!!!

αυτη ξεκλειδωνει. αυτη που θελουν να μου πουλησουν οχι. συμφωνα με οσα διαβαζω απο το ιντερνετ..! μπορω να διεκδικισω να μου δωσουν την πιο ακριβη sapphire εστω πληρωνοντας διαφορα 10ευρω απο την τιμη αγορας η οχι και να δωσω 50?να παρω 6950 που δεν ξεκλειδωνει, δεν νομιζω αφου και αυτη απο "λαθος" επεσε στα χερια μου..!!:p:P

Link to comment
Share on other sites

παρε τη flex και αν δεν στην δινουν ζητα τον υπευθυνο του καταστηματος και ζαλισε τον.το θεμα ειναι να μην δωσεις πολλα € παραπανω για 6% παραπανω αποδοση! δυστυχως στην περιπτωση σου εχουν το πανω χερι....:wall:

εκτος αν κανεις το αλλο. εκει που τον ζαλιζεις επειδη δεν υπαρχει η ιδια να σου δωσει και δεν σου δινει ουτε την flex +10 € ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ.κανε φασαρια δεν ξερω...μην δωσεις 50 € κερατιατικα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

πιστωτικο εχω 266ευρω. εμενα δεν με ενδιαφερουν τα χρηματα,την ιδια καρτα θελω τους το εχω πει.δηλαδη αν υπηρχε η ιδια η εστω η msi θα την επαιρνα διχως σκεψη!απλα τωρα εχουν μονο αυτη να ξεκλειδωνει.. :/

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα τα πραγματα. τελειωνουν οι reference 2gb...γενικως οχι μονο στο πλαισιο.ζητα να σου βρουν την msi με την δικαιολογια οτι ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΗΝ SAPPHIRE. νομιζω οτι υπαρχει καπου διαθεσιμη.εσυ αγορασες καρτα 6950 refernce και τετοια καρτα θελεις παλι. κανε οτι μπορεις να παρεις την msi. αν υπαρχει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

η msi απλα δεν υπαρχει μου ειπαν. απο κει και περα εχει μονο αυτη την sapphire που ξεκλειδωνει. δεν μου το ειπαν εκεινοι. εγω το googlara. εχω το δικαιωμα να μην σταξω 50ευρω αλλα μονο 10?αυτο ειναι το ερωτημα μου. επισης δεν θελω να τους κοροιδευω. θελω μονο αυτα που ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ!!!:p εχω παραγγειλει να μου φερουν ως αντικατασταση αυτη με τα 266ευρω. θελω να μου την ανοιξει,αν εχει διπλο bios θα την παρω,αλλιως θα παραγγειλω την αλλη sapphire και οτι πρεπει να πληρωσω θα τα δωσω. μου φερονται πολυ καλα,τοσες μερες μου εχουν δωσει μια καρτα γραφικων να κανω τις εργασιες μου,δεν "καθεται" ωραια ουτε να τους τα "χωσω" ουτε να τσακωθω μαζι τους..!;)

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω στο μαγαζι..λογικα δηλαδη θα πρεπει να τα σταξω τα 50 ε?ουτε στο site της sapphire λεει κατι..!:(

οπως και να εχει ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσεις + 50€ για το ιδιο πραγμα τι να πω?ξαναλεω αφου εχεις καρτα να κανεις δουλεια σου ζητα πιστωτικο και κρατα το!!! αν βιαζεσαι τοσο μα τοσο πολυ και θες σωνει και ντε να τους δωσεις λεφτα παρε αυτην Κάρτες Γραφικών Μοντέλο Κάρτας Γραφικών HD 6970 - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσεις + 50€ για το ιδιο πραγμα τι να πω?ξαναλεω αφου εχεις καρτα να κανεις δουλεια σου ζητα πιστωτικο και κρατα το!!! αν βιαζεσαι τοσο μα τοσο πολυ και θες σωνει και ντε να τους δωσεις λεφτα παρε αυτην Κάρτες Γραφικών Μοντέλο Κάρτας Γραφικών HD 6970 - plaisio.gr

δεν εχω αλλη καρτα να λειτουργησει το πισι μου,ειμαι με αυτη που μου εχουν δανεισει..γιαυτο και η βιασυνη..η 6970 θελει 10μερες στην καλυτερη να ερθει.. εχουν μια 570gtx ετοιμοπαραδοτη στα 340ευρω,ειναι καλυτερη;αξιζει η διαφορα;

edit: μπορω να ζητησω τα χρηματα μου πισω; αν ναι παω να αγορασω μια 6970 απο αλλο καταστημα..!

πχ αυτη!

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.γυρισα πισω μια μνημη 2gb που δεν μου κανε μεσα σε 3 μερες.μου βγαλανε την παναγια να μου δωσουν λεφτα πισω.τα 20 €!ποσο μαλλον στην περιπτωση σου να δωσουν πισω λεφτα!με τιποτα.η 580 αξιζει η 570 ειναι επιρρεπης στο να σου ψοφησει.κανε λιγο υπομονη.εχε το πιστωτικο στην ακρη.και το χρησιμοποιεις αργοτερα.αν θες την γνωμη μου και δεν υπαρχει θεμα χρηματων παρε 580. αλλιως περιμενε 6970 η την msi.

Link to comment
Share on other sites

την καρτα την πηρε ενας φιλος απο τις αγγελιες εδω 210,μετα δεν του αρεσε ο θορυβος της καρτας και μου την εδωσε..του εδωσα τα 210ευρω!δεν την ηθελα εξαρχης την καρτα γιατι δεν ηθελα να ξοδεψω χρηματα..αλλα αντε ακου την μουρμουρα του φιλου..!

καμια ψυκτρα εχετε κατα νου?σκεφτομαι να του αλλαξω το κουλερ..!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.