Jump to content



Ποια GPU για το setup μου??


asdf1234

Recommended Posts

φιλε μου δεν αντιλεγω σε αυτο που λες αλλα δεν ειναι 50% διαφορα οπως ειναι ενασ συμφοριτης απο πανω και επισης εγω τονισα πως πρακτικα ειναι αχρηστη η διαφορα για μενα στα παιχνιδια που παιζω και για αυτο εμεινα με την 5870 και η 6970 πηρε ποδι

πιστευω δεν υπαρχει παιχνιδι οπου η 5870 να μην μπορει να το παιξει με ολα max settings

και κατι αλλο ειπες δοκιμαστε q9650. ηταν στοκ η o/c??

γιατι παιζει ρολο

οπως ειπα εμενα ειναι και ηταν στα 4ghz o/c εχει μια διαφορα σε σχεση με την μανισια συχνοτητα του

και συμφωνα με αυτο

http://www.thelab.gr/intel-epeksergastes/entyposeis-apo-core-i7-860-vs-q9550-72788.html

ενα 10% οι i7 καλυτεροι απο τονq9550 στην ιδια συχνοτητα

οποτε αυτο ποσοστο δεν δικαιολογει να παρει κανεις νεα ολοκληρη πλατφορμα οποτε το bottleneck οπως βλεπεις ειναι πολυ μικρο

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Κοίτα εάν εσένα σε καλύπτει και είσαι οκ, τότε μια χαρά! :T:

Εφόσον το δικό σου είναι oc στα 4, τότε όντως δεν παίζει bottleneck (με μία κάρτα).

Εντάξει η 5870 δεν είναι μικρή κάρτα! Η σειρά 6 είναι βελτιωμένη σειρά 5.

Ελπίζω μόνο να έδωσες την 6970 στα λεφτά που την πήρες, αλλιώς μιλάμε για άκυρη κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν υπαρχει παιχνιδι οπου η 5870 να μην μπορει να το παιξει με ολα max settings

:)

αν το εχεις πιστεψει πολυ βαθια μεσα σου ισως και να γινεται

το παν ειναι να το εχεις πιστεψει πραγματικα!!!

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις πιστεψει πολυ βαθια μεσα σου ισως και να γινεται

το παν ειναι να το εχεις πιστεψει πραγματικα!!!

στην αναλυση που παιζω και στα τορινα παιχνιδια το πιστευω και το ξερω αλλοστε

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εάν εσένα σε καλύπτει και είσαι οκ, τότε μια χαρά! :T:

Εφόσον το δικό σου είναι oc στα 4, τότε όντως δεν παίζει bottleneck (με μία κάρτα).

Εντάξει η 5870 δεν είναι μικρή κάρτα! Η σειρά 6 είναι βελτιωμένη σειρά 5.

Ελπίζω μόνο να έδωσες την 6970 στα λεφτά που την πήρες, αλλιώς μιλάμε για άκυρη κίνηση.

την εδωσα πολυ καλα φιλε μου σε γνωστο μ δεν εχασα λεφτα :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε είσαι οκ! :T:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το σκεπτικό σου να μην αγοράζουμε οτι πιο καινούργιο άμεσα. Από nvidia 250gts πήγα στην 6950@6970.

Διαφωνώ στο οτι 5870 με 6970 είναι ισοδύναμες, μιας και έχω δει +20% επιδόσεων (average) λόγω καλύτερου tesselation, scalability cfire, ram κλπ.

Συμφωνώ 1000% να μην είμαστε θύματα καταναλωτισμού γενικά!

Σε τι ανάλυση παίζεις, τι details και τι παιχνίδια? (Για να βοηθήσουμε και τον φίλο που του ξεσκίσαμε το thread...)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ειπα πως ειναι ισοδυναμες φιλε μου

ειπα πως δεν αξιζει απο 5870 να πας σε 6970 αυτο ειπα

πιστευω παντως μεγαλυτερη διαφορα θα εχουν στο μελλον οι καρτες λογω tesselation οπως ειπες

Παιζω σε 24αρα full hd 1900χ1200

παντως δεν ξερω και crossfire ειχα κανει με 5870 αλλα παλυ εδωσα την δευτερη δεν ξερω ισως ξανα κανω στο μελλον σαν πιο οικονομικη λυση αναβαθμισης

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.