Jump to content



c&c generals chrashes


halifis

Recommended Posts

Αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει γιατι έχω κολλήσει και δεν βρισκω ακρη.

Για πρωτη φορά στη ζωή μου ΑΓΟΡΑΣΑ παιχνίδι (δεν ξερω πως εγινε αυτο) και δεν θα το ξανακανω. Μιλαω για το C&C Generls Deluxe Edition.

Το προβλημα είναι το εξής : Το παιχνιδι κρασαρει. Μπορεί να το κάνει στα 5 λεπτά μπορεί και σε 1 ωρα (δεν εχει σταθερο χρόνο). Μάλιστα είναι το μοναδικό παιχνίδι που κάνει κάτι τέτοιο και αυτό με παρα ξενεύει ακόμα πιό πολυ.

Κατέβασα τα update και patces του και συνεχιζει να σκαει.

Μαλιστα βγάζει και ένα ηλίθιο μήνυμα "Sorry there was a serious error" και τίποτα άλλο.

Δοκίμασα μέχρι και αλλαγή κάρτας γραφικών. Τα ίδια.

3 φορές επανεγκατέστησα Windows xp pro gr. Τα ίδια

Δεν μου μένει παρά να του βάλω φωτιά.

Σημ : στο συγκεκριμένο μηχάνημα παίζω Unreal 2003, 2004, Emperor :Battle for dune, Warcaft και πολλα άλλα χωρις κανένα πρόβλημα.

Το config του pc μου : Gigabyte k7triton gn400pro2, nvidia 5600 256 mb, 1,5 gb ram, 2 Sata 200gb raid 0 και άλλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το Generals ειναι πολυ βαρυ παιχνιδι για την cpu οπωτε υποψιαζομαι πως εχεις κανει καποιο overclocking κ δεν εισαι απολυτα σταθερος εκει...

Αν ναι βαλε default κ ξανατρεξτο.Αν πανε ολα καλα αρχισε να ψαχνεις που ειναι 100% σταθερη η cpu σου

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον samael.το παιχνιδι σκιζει κανονικα.εγω το χρησιμοποιω για να δω αμα ειμαι full stable για κανα 5ωρο.φυσικα αλλος το παιζει γιατι δεν την παλευω με 7 αντιπαλους στο brutal.

μπορεις να μας πεις mhz,ρευματα,timmings και ψυξη?

το 1,5 giga ram απο τι dimms αποτελειται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας να 'στε καλα.

Βρηκα τι φταίει. (μελίγη βοήθεια απο το δίκτυο)

Καταρχάς όλα στο pc είναι default και αυτό με παραξένευε.

Λοιπόν το παιχνίδι έχει κάποιο bug στον κώδικα και όταν μνήμες σε παραπάνω απο 1 Dimm το παιχνίδι κολλάει.

Εβγαλα τα 2 παραπάνω καρτελλάκια μνήμης το άφησα με 1 και το παιχνίδι δεν παθαίνει τίποτα. Εχουν δει τα μάτια μου κουλά αλλα τέτοιο πρώτη φορά.

Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ....περιεργο κ αυτο.....

Το επαιζα σε μια φαση με 3χ256dimm κ τωρα με 2χ256 κ δεν ειχα ποτε προβλημα....

Μηπως τα βλεπει ολα η Gigabyte με 3χ512 πανω κ κανει κουλα?!?

Link to comment
Share on other sites

Samael μπορεί να είναι αυτό που λές έτσι και αλλιώς δεν την έχω και σε μεγάλη υπόληψη τη Gigabyte.

Cyber_jim συνονοματε το zero hour ειναι όλα τα λεφτά καλύτερο και απο το generals

Link to comment
Share on other sites

Aν κ λιγο off-topic ας πω τον πονο μου....

Το επαιζα φανατικα το ZH μεχρι που για αγνωστο λογο μου γ@μιθηκαν τα stats κ απο BGeneral εγινα ....μη πω.....

Εστηλα κ μαιλ στην ΕΑ κ ειπαν θα το φτιαξουν με patch.Εεεε 1μηνα τωρα patch δεν ειδα....

Αν θελετε να βρεθουμε το βραδυ ομως κατα 11-12 για κανενα online στηλτε κανενα πμ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.