Jump to content



Περιεργα μπιπ κατα την εκκινηση


Seek & Find

Recommended Posts

Καλησπερα,

Εχω το λαπτοπ Toshiba Α200-1ΑΧ. Εδω και λιγες μερες μολις παταω power ακουω 1 μακροσυρτο μπιπ ακολουθουμενο απο 2 μικρα δηλαδη καπως ετσι "_ . ." φοραει phoenix biow γι αυτο κοιταξα τα beep codes αλλα δεν εβγαλα ακρη, μπορει καποιος να βοηθησει; Να σημειωσω οτι περαν απο αυτα τα μπιπ δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα. Πειτε καμια ιδεα..

Ευχαριστω.

Υ.Γ: δεν ειναι σιγουρος για την καταλληλοτητα του τομεα, αν υπαρχει προβλημα ας μετακινηθει

Link to comment
Share on other sites

Το συνεχομενο μπιπππ κατα την εκκινηση στα desktop, δεν σημαινει οτι κατι δεν λειτουργει καλα;

Το λαπτοπ αφου μπει στα windows παρουσιαζει το οποιοδηποτε προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο κοιταξα τα beep codes αλλα δεν εβγαλα ακρη, μπορει καποιος να βοηθησει; Να σημειωσω οτι περαν απο αυτα τα μπιπ δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα. Πειτε καμια ιδεα..
Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου. Δεν καταλαβαινω την πρωτη σου ερωτηση φυσικα και κατι δεν παει καλα γι αυτο ανετρεξα στα beep codes. Οπως εγραψα και απο πανω αφου ακουστουν τα μπιπ αυτα το λαπτοπ συνεχιζει κανονικα την δουλεια του χωρις κανενα προβλημα για ωρες ολοκληρες.. το προβλημα μου ειναι οτι δε βρηκα καποιο beep code που να αντιστοιχει στην περιπτωση μου. Αν καποιος εχει καποιοα ιδεα ας μας πει.

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι (εχω και μηνες να ασχοληθω), πως στα desktop

οταν δεν συνδεες καλα κατι (πχ καρτα γραφικων) ακουγοταν ενα μακροσυρτο μπιππ

που σου ελεγε οτι εχεις προβλημα.

Αν καταλαβα καλα το ιδιο θεμα εχεις και εσυ, αν και να σου πω την αληθεια μου πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο σχετικα με λαπτοπ!:fun:

Αν ξεκουμπωσεις-κουμπωσεις τις μνημες και τον σκληρο;

Εχεις κανει κανενα διαγνωστικο τεστ για μνημες και σκληρο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.