Jump to content



DVI-D > ?..


Ghost

Recommended Posts

Καλησπέρα labbers, πριν ένα μηνα ας πούμε.. αγόρασα μια Gigabyte HD6850 1GB από τα Multi-Rama.

Εδώ και τόσο καιρό την χρησιμοποιούσα με 2 οθόνες, και σήμερα είπα να δοκιμάσω και μια τρίτη.. και ανακάλυψα ότι υπάρχει ένα πρόβλημα. Στα περισσότερα site που είχα διαβάσει έλεγε πως η κάρτα έχει 2 DVI-I, αλλα δυστυχώς η κάρτα έχει 1 DVI-I και ένα DVI-D.. (πράγμα το οποιο δεν πήρα χαμπάρι όταν αγόρασα και την σύνδεσα, και όχι δεν είναι εταιρικό λάθος όπως φαίνεται αφού στην ετικέτα από το κουτί το λέει ξεκάθαρα.. DVI-I/DVI-D..) Μπορεί να μου πει κάποιος έναν τρόπο να συνδέσω την 3η οθόνη? Μήπως υπάρχει κάποιος ανταπτορας? Μέχρι στιγμής που κοίταξα βρήκα μονο από DVI-D σε HDMI, αλλα δεν με ενδιαφέρει.. Αφού έχω μονο 1 οθόνη HD.. (η δεύτερη και η τρίτη που πήγα να συνδέσω είναι απλά monitors.) :hm::hm:

005.JPG

Edit/Aκυρο: Ξέχασα ότι υπάρχει και DisplayPort, οποτε εάν δεν υπάρχει κάτι για DVI-D, Λογικά θα υπάρχει για DisplayPort σε DVI/VGA, Αλλα μπορεί κάποιος να μου δώσει κανένα link από κάποιο αξιόπιστο site?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το καλώδιο και την οθόνη θα την συνδέσεις ψηφιακά μπορείς να σπάσεις τους ακροδεκτες στο σταυρο. Αυτό έκανα εγώ για να συνδέσω καλώδιο DVI-I σε βύσμα οθόνης DVI-D... Παίζει κανονικά.

Δές την εικόνα. Είναι όλα analog.

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά καλώδιο DVI-D / DVI-D. Δεν είναι ανάγκη να παίζεις με Ι απο τη μία και D απο την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το καλώδιο και την οθόνη θα την συνδέσεις ψηφιακά μπορείς να σπάσεις τους ακροδεκτες στο σταυρο. Αυτό έκανα εγώ για να συνδέσω καλώδιο DVI-I σε βύσμα οθόνης DVI-D... Παίζει κανονικά.

Δές την εικόνα. Είναι όλα analog.

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά καλώδιο DVI-D / DVI-D. Δεν είναι ανάγκη να παίζεις με Ι απο τη μία και D απο την άλλη.

:clap::clap::clap:

Σκέφτηκα να το κάνω αλλα φοβήθηκα μην σπάσω τον αντάπτορα.. θα το δοκιμάσω όμως :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.