Jump to content



yet another problem


ΝTG

Recommended Posts

Ο τιτλος δεν ειναι ιδιαιτερα επεξηγηματικος...κατανοω..αλλα..

ή θα εμπαινε αυτο ή το "το hardware με μισει"..

Επαιζα για πολλοστη φορα με τα bios της καρτας γραφικων ..αλλα αυτη τη φορα ειχα την φαεινη ιδεα να βαλω πισω το "μαμα"..

(long story short ..ειχα -πιστευω ακομα εχω- μια connect 3d..καποια στιγμη μπηκε πανω της ενα απο asus το οποιο tunaristike για μειωμενη καταναλωση...σε 2δ εδιωξα κατι παραπανω απο 50 watt..)

Απο την στιγμη που μπηκε ομως το μαμα bios..πεταει μυνημα no ati found οr driver failed ..(καπως ετσι).

Ειχε γινει -πολλακις- απεγκατασταση προηγουμενων driver ...αλλα δεν βοηθησε ...οπως επισης δεν βοηθησε και εκτενες καθαρισμα απο registry.

Yστερα χοντρυνε το πραμα εβγαζε μπλε οθονες ..αν θυμαμαι καλα system internal exception ..δεν εμπαινε καν win...και νομιζω μου χαλασε την εγκατασταση του δισκου..(repair δεν εκατσε παντως).

Πλεον σε αλλο δισκο ..με win περασμενα απο την αρχη ...ολα ωραια και καλα ΜΕΧΡΙ ΟΜΩΣ να περασω drivers για την καρτα.

Ειμαι με vga compatible...μια αποπειρα να βαλω drivers εβγαλε την ανωθεν μπλε οθονη...

Τι παιζει????

Ευχελαιο ξεματιασμα κανεις μπορει να κανει απο τον χωρο του?Κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν κάτι revisions με τα bios, ανάλογα με το pcb σε κάποιους κατασκευαστές, παρόλο που η ονομασία της κάρτας παραμένει ίδια... μήπως έβαλες fw από άλλο revision...?

Αυτό που είχες και έπαιζε, αν το περάσεις παίζει ακόμα...?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια...καποιος εκανε ξεματιασμα-ευχελαιο εξ αποστασεως και δουλεψε με αυτο που ειχα προβλημα.

Υστερα απο καμποσες συνομιλιες με τα Θεια ,καμποσα restart ,uninstalls απλα ειδα τα πολυποθητα 800χ600 στο καλωσορισμα (δειγμα οτι επιτελους δουλεψε).

rma δεν παιζει την σημερον ημεραν..(εκτος εγγυησης) ...bios εβαλα πολλα...ολα ομως αυτα που επρεπε ...ακομα και αυτο που ειχα κατεβασει-σωσει εξαρχης..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.