Jump to content



Πρόβλημα με εγκατάσταση των Windows 7


tSaKiSoU

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum

Προσπαθώ να κάνω μια εγκατάσταση Windows 7 64 bit. Το πρόβλημα είναι ότι κολλάει σε πολλά σημεία. Όταν επιλέγω το απλό setup ή θα φάει BSOD ή θα κολλήσει στο "Windows is loading files...". Προκοπή είδα μόνο όταν μπήκα στο advanced setup (με f8). Από εκεί δοκίμασα σε safe mode, τις πρώτες 2 φορές έφαγα πάλι BSOD, και μετά μου έδειχνε τί drivers φορτώνει και πάντα κολλούσε στο "loaded windows/system32/drivers/disk.sys".

Επίσης όσες φορές περνούσε το στάδιο "Windows is loading files...", και έγραφε το Starting Windows δεν έδειχνε το γραφικό πάνω από το starting windows και έμενε εκεί. Δοκίμασα να επιλέξω από το advanced setup την επιλογή "Disable driver signature enforcement" και την πρώτη φορά άρχισε να δείχνει και το γραφικό πάνω από το starting windows και μετά κλασσικά ΒSOD. Από τότε τρώει πάντα BSOD.

α) Υπάρχει περίπτωση να έχει καεί λάθος το DVD? Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει άλλα 3-4 DVD και κανένα δε δουλεύει καν. Στα περισσότερα τρώω μπλε οθόνες.

β) Τι μπορώ να κάνω? Δοκιμάζω αυτή τη στιγμή να κάψω διαφορετικό DVD με win 7 64 bit και θα δω μήπως έχω αποτελέσματα.

Το σύστημά μου αποτελείται από:

Corsair Power Supply 600W ATX 24 pin CX V2 CMPSU-600CXV2 Active-PFC Retail

AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz Six Core Socket AM3 125W Box Black Edition

Gigabyte Socket AM3+ GA-990XA-UD3 GLan Audio Raid

Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9

ATI Radeon HD6950

DELL ULTRASHARP D2311H 23" S-IPS panel

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πολύ για πρόβλημα δίσκου ή μνημών μου κάνει.

Δοκίμασε να δείς αν ο δίσκος είναι οκ και επίσης βάλε από το BIOS τις ρυθμίσεις των μνημών στο default.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.