Jump to content



Ερωτηση για κεραία ρουτερ


kuza

Recommended Posts

Καλημερα.Χτες αγορασα ενα νεο ρουτερ αφου το παλιο μου εκανε κολπα.

θελω να ρωτησω, αυτο λεει στην ιστοσελιδα του οτι εχει 2 καιρεες 3 db η μια.Αν εχω τις βγαλω και βαλω μια 5 ή 6 db τι θα βγαζει?5-6 ή παλι 3 db?

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8960NB#spec

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χτες αγορασα ενα νεο ρουτερ αφου το παλιο μου εκανε κολπα.

θελω να ρωτησω, αυτο λεει στην ιστοσελιδα του οτι εχει 2 καιρεες 3 db η μια.Αν εχω τις βγαλω και βαλω μια 5 ή 6 db τι θα βγαζει?5-6 ή παλι 3 db?

TD-W8960NB - Welcome to TP-LINK

πες τις εντυπώσεις σου το πήρα και εγω και εχω μεινει ενθουσιασμενος .....

Link to comment
Share on other sites

πες τις εντυπώσεις σου το πήρα και εγω και εχω μεινει ενθουσιασμενος .....

το ρουτερ ειναι αποψογο.Τελεια λειτουργεια.Οταν βαλω με το καλο και αλλες καιρεες θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Speedtouch ST780WL και έχει ψιλοσπάσει η κεραία. Κάποιος έξυπνος το γύρισε χωρίς να στρίψει την κεραία και το καλώδιο αιωρείται. Μπορώ να βάλω καινούρια;

Επίσης έχει και ο γέρος μου ένα Speedtouch (από αυτά που έδινε κάποτε ο ΟΤΕ) και θέλω να του βάλω μια πιο δυνατή κεραία για να πιάνει και στην αυλή. Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Speedtouch ST780WL και έχει ψιλοσπάσει η κεραία. Κάποιος έξυπνος το γύρισε χωρίς να στρίψει την κεραία και το καλώδιο αιωρείται. Μπορώ να βάλω καινούρια;

Επίσης έχει και ο γέρος μου ένα Speedtouch (από αυτά που έδινε κάποτε ο ΟΤΕ) και θέλω να του βάλω μια πιο δυνατή κεραία για να πιάνει και στην αυλή. Τι προτείνετε;

Μια καλή κεραια και σε καλη τιμη ειναι αυτή :TP-Link TL-ANT2408C Indoor Omni-Directional Antenna (8dBi) - Κεραίες & καλώδια - plaisio.gr

το μονο που δεν ξερω ειναι αν ταιριαζει το βυσματακι του ρουτερ με αυτο της κεραιας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.