Jump to content



εισαγωγη mp3 σε Ιphone4


pug_f_e

Recommended Posts

προσπαθω να περασω καποια Mp3 σε ενα iphone 4 και οκ τα βαζω.

αλλα ενω στο Pc φαινονται κανονικα το ονομα του τραγουδιου και ο καλλιτεχνης, μολις τα περασω στο itunes βγαζει

σε ολα το ιδιο name , με αποτελεσμα στο κινητο να τα εμφανιζει ολα ιδια και απλα απο κατω τον καλλιτεχνη

πως μπορω να τα αλλαξω (αν και στο pc einai ok επαναμλαμβανω)

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξεις τα Tags σωστά στο iTunes, θα φαίνονται σωστά και στα iPhone/iPad/iPod

αν μπορεις πες μου συγκεκριμμενα...γιατι εγω δε το βρισκω.

μου βγαζει σε ολα τα κομματια ιδιο name(ενω στο Pc εχουν ολα διαφορετικο και το δικο τους)

και μαλιστα τη λεξη που βγαζει στο name δε τη βρισκω πουθενα

προσπαθησα στο getinfo Π.χ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά είναι περίεργο αυτό. Το iTunes διαβάζει με σειρά προτεραιότητας:

ID3v2, ID3v1, Filename/foldername. Βάσει αυτών μετά σου δείχνει στη λίστα τα αρχεία.

Αν τώρα δεν είναι σωστά αυτά, ή για κάποιο λόγο δε μπορεί να τα διαβάσει, κάνε τα εξής:

Σβήσε όλα τα τραγούδια από το iTunes

Στο iTunes πήγαινε Edit > Preferences > Advanced

Σιγουρέψου ότι δεν είναι επιλεγμένα τα "Keep iTunes Media..." και "Copy files to..."

Βάλε πάλι μερικά τραγούδια από το φάκελο που τα έχεις, κάνοντας drag&drop στο iTunes.

Μετά, επέλεξε μερικά τραγούδια, δεξί κλικ και Get Info. Βάλε μας ένα screenshot τι σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.