Jump to content



XP activation


morph

Recommended Posts

Ρε παιδιά έλεος. Εκανα φορματ και εγκαθιστώ τα ΧΡ. ΣΤο ΙΔΙΟ συστημα (PC1) του βάζω τον κωδικό που μου είχαν δώσει και δε λειτουργεί. (wrong code). Τι σόι πολιτική είναι αυτή της σ@"@@microsoft. Υπάρχει λύση γι αυτό ή πρέπει να περιμένω πότε κάποιος ηλ@#$%ος θα σηκώσε το ακουστικό να λύσει το βλακώδες πρόβλημμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Morph

Ρε παιδιά έλεος. Εκανα φορματ και εγκαθιστώ τα ΧΡ. ΣΤο ΙΔΙΟ συστημα (PC1) του βάζω τον κωδικό που μου είχαν δώσει και δε λειτουργεί. (wrong code). Τι σόι πολιτική είναι αυτή της σ@"@@microsoft. Υπάρχει λύση γι αυτό ή πρέπει να περιμένω πότε κάποιος ηλ@#$%ος θα σηκώσε το ακουστικό να λύσει το βλακώδες πρόβλημμα?

Ενωείς το cd key ή το activation code; Αν λες για το cd key έχεις όντως πρόβλημα. Αν όμως λες για το activation τότε απ'ότι ξέρω, και ίδιο να είναι το μηχάνημα, πρέπει να πάρεις πάλι καινούριο κωδικό... Αχ Microsoft, αυτά κάνεις και λες μετά γιατί χάνεις πελατεία...

Link to comment
Share on other sites

Για το Activation Code. Και όχι τίποτ' άλλο, αλλά κάποιος έδωσε ένα Link που έλεγε οτι αν κρατήσεις backup (απλή αντιγραφή δηλ.) τα αρχεία wpa.xxx κάτι τέτοια, δεν χρειάζεται το κλειδί πάλι. Παρά ταύτα... απογοήτευση. Δε δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις έχει κάνει καλλή δουλειά σ'αυτό τον τομέα η MS που μόνο επαγγελματίας μπορεί να το σπάσει. Όχι [ως αποκλείεται να το κάνει και άλλος απλά είναι κάπως δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Αμα κανεις ενεργοποίηση μέσω διαδικτύου δε θα σου πάρει παραπάνω από ένα λεπτό (ακόμα και με 56 kbps γραμμή)

Πράγματι είναι πολύ γρήγορο. Υπάρχει περιορισμός στο πόσες φορές μπορείς να το κάνεις αυτό? (ειδικά για ΟΕΜ έκδοση;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η MS σε αφήνει να κάνεις μέχρι 7 Hardware αλλαγές. Μετά πρέπει να προμηθευτείς καινούργιο serial number, ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ακριβώς. Αλλά αν δεν κάνεις καμμία αλλαγή στο hardware μπορείς να κάνεις στο ίδιο το pc όσες ενεργοποίησεις θές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.