Jump to content



iPhone και ρυθμίσεις otenet mail


wesker

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να περάσω στο iPhone μου τις ρυθμίσεις για τον λογαριασμό του mail μου της otenet αλλά δεν μου τις δέχεται. Έχεις κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Που πας να τις βάλεις; Θα τον περάσεις ως Exchange.

Δηλαδή στο Microsoft Exchange; Όχι εκεί που λέει άλλο;

[EDIT]: Πάλι μου βγάζει σφάλμα στην επαλήθευση στοιχείων του διακομιστή. Βάζω ως διακομιστή smtp.otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στα στοιχεία βάζεις το username σκέτο; Αν ναι, δοκίμασε να το βάλεις wesker@otenet.gr. Αν το βάζεις έτσι, δοκίμασε σκέτο. Το domain το αφήνεις άδειο.

Για δες κι αυτό το thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240223

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στα στοιχεία βάζεις το username σκέτο; Αν ναι, δοκίμασε να το βάλεις wesker@otenet.gr. Αν το βάζεις έτσι, δοκίμασε σκέτο. Το domain το αφήνεις άδειο.

Για δες κι αυτό το thread

[Πληροφορίες] Αποστολή mail μέσω otenet (ρυθμίσεις) :: myphone forum

Τίποτα, πάλι το ίδιο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να περάσω στο iPhone μου τις ρυθμίσεις για τον λογαριασμό του mail μου της otenet αλλά δεν μου τις δέχεται. Έχεις κανείς καμιά ιδέα;

Ποια εταιρεία έχεις για κινητή τηλεφωνία γιατί αυτή είναι που πρέπει να βάλεις στο outgoing (SMTP) server.

Δεν παίζει ρόλο το mail σου αλλά η σύνδεση INTERNET που χρησιμοποιείς. Το μαιλ σου παίζει ρόλο μόνο στο incoming (POP) server που είναι για να πάρεις mail. Αν έχεις και εκεί πρόβλημα τότε βάζεις εντελώς λάθος τα στοιχεία, πες μου να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία έχεις για κινητή τηλεφωνία γιατί αυτή είναι που πρέπει να βάλεις στο outgoing (SMTP) server.

Δεν παίζει ρόλο το mail σου αλλά η σύνδεση INTERNET που χρησιμοποιείς. Το μαιλ σου παίζει ρόλο μόνο στο incoming (POP) server που είναι για να πάρεις mail. Αν έχεις και εκεί πρόβλημα τότε βάζεις εντελώς λάθος τα στοιχεία, πες μου να σε βοηθήσω.

Vodafone έχω. Outgoing δεν "συμβολίζει" ας πούμε τα εξερχόμενα mail η κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εαν δεν εχει βρεθει λυση να σου πω πως Εαν ο κωδικος σου εχει πανω απο 16 χαρακτηρες δεν τον αναγνωριζει...!

Εαν ειναι αυτο δοκιμασε να αλλαξεις κωδικο.. ;)

Ειχα το ιδιο θεμα και ειχα φαει τον κοσμο να βρω λυση.:baby:

Link to comment
Share on other sites

SORRY για την καθυστέρηση αλλά διακοπές βλέπεις.

Αν δεν έχεις βρει την λύση ο smtp της vodafone ειναι

mail.vodafone.net.gr

δοκιμασε το και πες μου

Οι mail server της Vf έχουνε κλείσει δεν παίζουνε από 1η Ιουλίου official....Δοκίμασε μόνο με της Otenet....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tελικά το έλυσα σήμερα το θέμα. Στους διακομιστές έπρεπε να βάλω

imap.otenet.gr και

mailgate.otenet.gr

Οπότε κάνω κατα κάποιο τρόπο ένα up στο αρχικό post μήπως αντιμετωπίσει και άλλος το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Οσες φορες το εχω βαλει σε iphone το otenet mail ναι μεν δουλευει αλλα μετα δεν μπορει ο λογαριασμος να παρει απο pc ας πουμε mail.Πρεπει να κανω disable το λογαριασμο στο κινητο και να τον ξανανοιγω οταν θελω να ξαναπαρω...Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

SORRY για την καθυστέρηση αλλά διακοπές βλέπεις.

Αν δεν έχεις βρει την λύση ο smtp της vodafone ειναι

mail.vodafone.net.gr

δοκιμασε το και πες μου

σε μενα (android) βαζω οτι και στο outlook express των windows

mail.otenet.gr

mailgate.otenet.gr

και παιζει κανονικα.Cosmote εχω

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Οσες φορες το εχω βαλει σε iphone το otenet mail ναι μεν δουλευει αλλα μετα δεν μπορει ο λογαριασμος να παρει απο pc ας πουμε mail.Πρεπει να κανω disable το λογαριασμο στο κινητο και να τον ξανανοιγω οταν θελω να ξαναπαρω...Κανω κατι λαθος?

Γιατί ρε συ Μάριε; Μήπως το έχεις βάλει να τραβάει τα mail σου από τον σερβερ; Αν και δεν ξέρω πως αυτο μπορει να επηρεάζει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.