Jump to content



Προτασεις για laptop


Eskim42

Recommended Posts

Καλησπερα σας!ενδιαφερομαι για αγορα ενος φορητου.

Μεχρι 700 ευρω

ΟΘονη- 15αρα

Χρηση-Matlab,ταινιες αντε και καμοια επεξεργασια ηχου (καρτα ηχου εχω οποτε δεν μας απασχολει αυτο το κομματι) και τα κοινα γνωστα.Δεν με απασχολουν καθολου τα παιχνιδια απλα θα επιθυμουσα αν το συνδεσω με την tv με το hdmi να μπορω να δω και μια ταινια 1080 χωρις να κολλαει.Κυριως με νοιαζει η μνημη να ειναι αρκετα αναβαθμισιμη οποτε και ο επεξεργαστης να ειναι κατι καλο για να μπορω να κανω την δουλεια μου για τα επομενα δυο χρονια και να μην εχω προβληματα.

Θα επιθυμουσα απαραιτητη εγγυηση 2 χρονια η εστω καποιον με επεκταση που θα αγοραζα!

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σου!

το samsung να σου πω την αληθεια και λογο intel και εγγυησης μου αρεσει περισσοτερο!

οποτε θα χρειαστω 2Χ4gb ram επειδη εχει 2 slot,οποτε οι 2χ2 που εχει θα πανε περιπατο!

γενικα τα samsung απο ποιοτητα κατασκευης ειναι κομπλε?και με την καρτα γραφικων αυτη θα την κανω την δουλεια μου?

αρχικα ελεγα να επερνα αυτο εδω Dell Inspiron Q15R (i5-2410M/6GB/500GB) | Skroutz.gr αλλα το ειδα απο κοντα και το πληκτρολογιο μου φανηκε λιγο μαπα!

Link to comment
Share on other sites

Nαι τα samsung ειναι πολυ καλα κατασκευαστικα και ειναι ιδιαιτερα ομορφα.

Με την G210m (κατωτερη της G315m), εβλεπα 1080p (μεχρι 15 gb ειχα δοκιμασει)

και τα επαιζε νερο.

Βαζεις και καποιους codecs, (cccp) και εισαι κομπλε!

Τα dell εχουν επισης ενα θεμα με τον θορυβο.. Ακουγεται αρκετα ο ανεμιστηρας τους.

Link to comment
Share on other sites

αυξανει η τιμη του καθε εβδομαδα, το χα αφησει στα 736€... Asus X53SV-SX103V (i7-2630QM) | Skroutz.gr

δεν υπαρχει κατι πιο δυνατο σε value for maney εδω στο ελλαντα.

Επειδη το ειχα ψαξει λιγο, το ειχε και το bestprice (νομιζω) και ηταν 100% παραεισαγωγης (αγγλικα windows μονο κλπ).

Για αυτο και υπαρχουν μεγαλες διαφορες στις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

παντως φαινεται αρκετα τιμιο για αυτα που προσφερει...ας ειναι και κινεζικα τα windows...εσυ ξερεις...παντως σε acer με παραπλησια χαρακτηριστικα πας κανα 80 πανω σιγουρα...

η παιρνεις ενα τετοιο http://www.skroutz.gr/s/328796/Acer-AS5750G-2314G32Mnkk.html και κοτσαρεις πανω ενα τετοιο http://www.ebay.com/itm/New-Intel-Core-i7-2720QM-Mobile-8M-2-2Ghz-CPU-45W-/260827794396?pt=CPUs&hash=item3cba8c4bdc#ht_4841wt_1270

θα πρεπει ομως να προσεξεις οτι κανει γι αυτο το λαπτοπ στελνοντας τους ενα μαιλ. και να υπολογιζεις οτι εχεις χειροτερο σκληρο. και καρτα γραφικων 1 gb(εδω που τα λεμε δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τα 2gb)

τελικο κοστος 720 ευρω περιπου αλλα θα χεις επεξεργατη της προκοπης, θα εχεις τον παλιο backup, οσον αφορα εγγυησης μη φοβασαι πμ να σου πω δυο τρια κολπα να χεις υποψη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.