Jump to content



θελω ιδεες


vellamos

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. εδω και καποιες μερες σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ανανεωσω το δωματιο μου. και ετσι σκεφτηκα να εχει θεμα την επιστημη των υπολογιστων. ηδη εχω στα σκαρια ενα μεταλκο γραφειο οπου θα ενσωματωνει τον υπολογιστη που εχω.επισεις τα χερια μου πιανουν σε ολα τα θεματα(οικοδιμικες εργασιες επεξεργασιες μεταλλων ξυλων και λοιπα ) και σε ηλεκτρικα και ηλεκτρονικα θεματα.εκφραστε καθε σκεψη σας οσο και αν σας φαινονται απιθανες.

επισεις θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος "οδηγος" ωστε να φτιαξω μια οθονη στον τοιχο.η αν υπαρει κατι ετοιμο. κατι σαν ολογραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές οθόνη στον τόιχο τι εννοείς; Σίγουρα όχι projectora λόγω κόστους αναλωσίμων να φανταστώ,ε; Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό ειναι να "φτιάξεις" έναν τοίχο απο γυψοσανίδα και να βάλεις μέσα "χωνευτά" οθόνη και ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

ειχα δει καποια μερα στο >discovery καπους που εφτιαξαν μια οθονη απο πλεξι και ειχαν χρησιμοποιησει απο κατω του μια συσκευη η οποια εβγαζε την εικονα. χωρις το πλεξι το χερι περναγε μεσα απο την εικονα... ελπιζω κα καταλαβες και να υπαρχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

ειχα δει καποια μερα στο >discovery καπους που εφτιαξαν μια οθονη απο πλεξι και ειχαν χρησιμοποιησει απο κατω του μια συσκευη η οποια εβγαζε την εικονα. χωρις το πλεξι το χερι περναγε μεσα απο την εικονα... ελπιζω κα καταλαβες και να υπαρχει κατι τετοιο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_53CZ4pCTQY&feature=related]Interactive Rear Projection Holographic Touch Screen - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα την λυση στο προβλημα μου. και απο οτι φαινεται ειναι πιο ευκολη απο οτι περιμενα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5s5EvhHy7eQ&list=PLA2D1AF9707254957&index=16&feature=plpp]Low-Cost Multi-touch Whiteboard using the Wiimote - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.