Jump to content



[SHOCK]Η Abit δε θα κατασκευάσει ΝF3 250 mobo[/ SHOCK]


enduracell

Recommended Posts

Αν αληθεύουν αυτά που γράφει το μ. Ένα έχω να πω

:TD::mad: :bye:

Abit told us that it won't make a Nforce 3 250 based motherboard and this now means that it's now skipped two Nvidia chipsets in a row. Abit, like many other manufacturers, decided not to make Nforce 3 150 motherboards.

There appear to be questions about stability.

Nvidia is heavyily marketing its firewall features, and I've tested an Epox Nforce 3 250 myself and found it very stable, but perhaps Abit knows things that I don't. ΅

To περίεργο είναι ότι υπήρχαν ES της Αbit στη Computex...:...:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με προβληματησε λιγο αλλα.... " but perhaps Abit knows things that I don't "

Απο οτι ειχα διαβασει πριν καιρο οι ΑΒΙΤ δε τα βρηκε στα οικονομικα με την Nvidia κ ελεγε πως θα σταματησει καθε παραγωγη προιοντος της δευτερης απο την πρωτη....

Μαλλον αυτο θα παιζει κ τωρα η ΑΒΙΤ θαβει το 250 για να πουλησει την απατη της(βλ.800pro )

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι στραβος ο γυαλος (ολοι οι υπολοιποι) ή στραβα αρμενιζουνε (ΑΒΙΤ);

Και δεν ειναι λιγο περιεργη η righteous συμπεριφορα οταν εχεις αποδειξει οτι KAI την enthousiast αγορα στοχευεις ΚΑΙ οι τελευταιες σου υλοποιησεις δεν ειναι ουτε απο τις πιο σταθερες, ουτε τηρουν αυτα που διαφημιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που τα διαβαζω αυτα αλλα δεν ημουν ποτε fan της abit, με εντυπωσιαζαν καποια μοντελα ASUS αλλα τα τελευταια 5 χρονια εχω κολλησει στην Gigabyte, μην βιαστειτε να μου πειτε για δυνατοτητες oc και τα λοιπα, θα σας πω ευθεως οτι μεσα στα 5 αυτα χρονια εχω απροβληματιστα εγκαταστησει πανω απο 100 μητρικες αυτης της εταιρειας και επισης παντα εχω ανταποκριση υποστηριξης απο την μαμα εταιρεια εστω και με λιγες μερες καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας

Λυπαμαι που τα διαβαζω αυτα αλλα δεν ημουν ποτε fan της abit, με εντυπωσιαζαν καποια μοντελα ASUS αλλα τα τελευταια 5 χρονια εχω κολλησει στην Gigabyte, μην βιαστειτε να μου πειτε για δυνατοτητες oc και τα λοιπα, θα σας πω ευθεως οτι μεσα στα 5 αυτα χρονια εχω απροβληματιστα εγκαταστησει πανω απο 100 μητρικες αυτης της εταιρειας και επισης παντα εχω ανταποκριση υποστηριξης απο την μαμα εταιρεια εστω και με λιγες μερες καθυστερηση.

Μπορεί, αυτό όμως δε σημαίνει οτι κάνουν oc... :X:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ειπαμε δεν ειναι και οτι καλυτερο για oc αλλα οχι οτι δεν κανουν κιολας :D

Αυτο που εγω ηθελα να τονισω ειναι οτι ειναι αρκετα αξιοπιστα και η ποιοτητα κατασκευης ειναι σε υψηλο επιπεδο, τωρα αν η DFI για παραδειγμα να εχει βγαλει μοντελο ειδικα για oc αυτο εμενα δεν μου λεει τιποτα αφου η εμπειρια μου με αυτα ειναι απο κακη μεχρι κακιστη;)

Για παραδειγμα σχεδιαζω ενα νεο συστημα για Athlon 64 και μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα στο Gigabyte GA-K8NSNXP, μπορεις να το κοιταξεις και να μου πεις που υστερει και απο ποιο κατα την αποψη σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η Abit απ ότι φαίνεται απλώς έβαλε στο πάγο το NF3 250. Aλλά στο Abit Forum γίνεται διαγωνισμός με poll για το τι θα θέλαμε να δούμε στην NF3 250. Πηγαίνετε όλοι οσοι ενδιαφέρεστε για το μέλλον της εταιρίας και ψηφίστε max ocια με max ρευματα και κερδίστε AV8 - socket 939 K8T800 Pro, AA8 Dura MAX 925- Alderwood ή σάκους της Abit :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας [Χθες, στις 17:43]

Για παραδειγμα σχεδιαζω ενα νεο συστημα για Athlon 64 και μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα στο Gigabyte GA-K8NSNXP, μπορεις να το κοιταξεις και να μου πεις που υστερει και απο ποιο κατα την αποψη σου ;)

παιδια θελω και γω τη γνωμη σας για την γιγαμπαιτ.........αν και η ιστορια δεν ειναι με το μερος της.....αυτο το μοντελακι τι λεει>?:tw:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.